Nocna akcja na łódzkiej Retkini. Wpadł złodziej katalizatora

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Nocna akcja na łódzkiej Retkini. Wpadł złodziej katalizatora

2021-10-15 10:01

23-letni mężczyzna na widok radiowozu porzucił swoje auto i uciekł. Jak się okazało, w pojeździe znaleziono narzędzia i skradziony wcześniej na łódzkim osiedlu Retkinia katalizator. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

W miniony wtorek (12.10.2021 r.) około 2:00 w nocy w rejonie ul. Wyszyńskiego, młody mężczyzna na widok radiowozu porzucił swój samochód i uciekł. "Podczas przeszukania samochodu wyjaśniło się, dlaczego salwował się ucieczką. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli podnośnik, urządzenie do cięcia metalu oraz skradziony chwilę wcześniej katalizator. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny i zabezpieczono ślady" - informuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów

Kryminalni szybko ustalili i zatrzymali 23-latka podejrzanego o wycięcie katalizatora. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Jak podaje policja, sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze z III Komisariatu Policji w Łodzi ustalają faktyczną liczbę kradzieży, jakich dopuścił się podejrzany oraz dane osób trudniących się wraz z nim tym przestępczym procederem.