Nowe blokady na koła łódzkiej straży miejskiej [AUDIO, WIDEO] Odblaskową żółć będzie widać z daleka

2015-07-08 15:19
Nowe blokady widać z daleka
Autor: Ela Piotrowska/Radio ESKA Nowe blokady widać z daleka

Nowe blokady na koła łódzkiej straży miejskiej są żółte i odblaskowe, dlatego będzie widać je z daleka. Wkrótce będą w użytku.

Nowe blokady na koła łódzkiej straży miejskiej są żółte i odblaskowe, dlatego widać je z daleka. Są także nowsze technologicznie, dzięki czemu łatwiej się je zakłada i zdejmuje z koła. To będzie straszak dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy parkują w niedozwolonych miejscach. W użytku będą od przyszłego tygodnia, tymczasem o nowych blokadach na koła opowiedział reporterce Radia ESKA Eli Piotrowskiej Leszek Wojtas z łódzkiej Straży Miejskiej. - Blokady pomalowane są na odblaskowy kolor, oprócz samej widocznej blokady znakujemy samochód naklejkami od strony kierowcy - naklejamy naklejkę od strony drzwi, a za wycieraczką zostawiamy informację - mówi o nowym sposobie Leszek Wojas.

Nie próbujcie tego na własnej skórze:

Odblaskowe blokady na koła straż miejska będzie zakładać w Śródmieściu. Tutaj nie da się poprzestać wyłącznie na mandacie. - Z doświadczenia wiemy, że stosowanie blokad jest na tyle skuteczne, że kierowcy czują przed nimi respekt, a tak to parkowaliby nam gdzie popadnie - na trawnikach, na środku ulicy, na skrzyżowaniach, chodnikach - mówi rzecznik straży miejskiej Radosław Kluska.

Za parkowanie w niedozwolonych miejscach strażnik może wlepić mandat od 20 do 100 zł i do tego punkt karny. W ciągu doby łódzcy strażnicy zakładają kilkadziesiąt blokad.

Więcej o nowych blokadach na koła w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Zdarzyła Wam się sytuacja z blokadą koła? Piszcie o swoich doświadczeniach!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE