Nowe dowody z odciskiem palca już od 8 listopada. Przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych!

i

Autor: UMŁ

Nowe dowody z odciskiem palca już od 8 listopada. Przerwa w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych!

2021-11-04 8:09

Już od 8 listopada wszystkie dowody osobiste będą, podobnie jak paszporty, zawierały nasze linie papilarne. Jak podaje łódzki magistrat, uruchomienie nowego systemu wiąże się z przerwą w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

Nowe dowody będą zawierały nasze dane telemetryczne, czyli linie papilarne. W oddziałach, w których można składać wnioski o wydanie dokumentu, czeka już 40 urządzeń, które będą je skanowały - informuje łódzki magistrat. Nowy system wystartuje 8 listopada. W związku ze zmianami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaplanowało na najbliższy piątek, 5 listopada, przerwę techniczną w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

"Oznacza to, że tego dnia od godz. 12:00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodu osobistego, m.in. nie będzie można ich odbierać, czy zgłosić utraty" - czytamy.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Gdzie wyrobić dowód w Łodzi?

  • Bałuty: Smugowa 26A i 30/32
  • Śródmieście: Piotrkowska 110 (wejście z pasażu Schillera)
  • Polesie: Krzemieniecka 2B\
  • Widzew: Piłsudskiego 100

Na wizytę ws. wyrobienia dowodu osobistego można umówić się:

Telefonicznie: 42 638 44 44

Online: Na stronie wizyty.uml.lodz.pl wybieramy Wydział Spraw Obywatelskich, zaznaczamy interesującą nas lokalizację, a następnie wybieramy usługę oraz termin wizyty.

Sonda
Dowód osobisty z odciskiem - zmienisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany