Nowe fakty: 29-latka zabiła się wypadając z balkonu kamienicy. Co sprawdzają śledczy?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pasja1000 /zdjęcie ilustracyjne

Nowe fakty: 29-latka zabiła się wypadając z balkonu kamienicy. Co sprawdzają śledczy?

2021-09-10 14:09

Łódzka prokuratura zdradziła nowe fakty w sprawie śmierci młodej kobiety, do której doszło w wyniku upadku z trzeciego piętra. 29-latka wypadła z balkonu kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Jak podaje PAP, śledztwo prowadzone jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. "W kręgu naszego zainteresowania są przede wszystkim kwestie związane z ewentualną odpowiedzialnością karną właściciela nieruchomości i wykonawcy prac budowlanych" - przekazał w piątek przed południem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Wiadomo, że w kamienicy od jakiegoś czasu trwał remont. O zdarzeniu poinformowany został nadzór budowlany. Jak poinformował prokurator, zabezpieczona została dokumentacja związana z realizacją inwestycji i wykonywanymi pracami budowlanymi. Jak dodaje, na zerwanie się barierki mógł mieć wpływ fakt, że z elewacji skuto tynk.

Wypadli z samochodu! Przerażające nagranie z Annopola

Prokuratura ustala, czy prace prowadzone były zgodnie z przepisami i regułami sztuki budowlanej oraz "czy należycie, w sposób nie stwarzający zagrożenia dla użytkowników nieruchomości, oznaczono i zabezpieczono front robót" - podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Dodał, że trwają przesłuchania, a planowane jest powołanie biegłego z zakresu budownictwa.

Według ustaleń śledczych 29-latka odwiedziła w czwartek (9.09) znajomego. W mieszkaniu był także jego ojciec. Młody mężczyzna wyszedł do sklepu. Kobieta przy otwartym oknie balkonowym paliła papierosa. "W pewnym momencie oparła się o barierkę. Dalszy przebieg wydarzeń był tragiczny - wraz z barierką spadła z trzeciego piętra. Poniosła śmierć na miejscu" - zrelacjonował prokurator.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany