Nowy rozkład ŁKA 2022. Od 13 marca zmiany w rozkładzie i... nowy kierunek!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire /zdjęcie ilustracyjne

Nowy rozkład ŁKA 2022. Od 13 marca zmiany w rozkładzie i... nowy kierunek!

2022-03-12 16:50

Od najbliższej niedzieli (13 marca) obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA), oprócz zmian w rozkładzie, zapowiedziała pojawienie się nowego kierunku.

Wcześniej pisaliśmy już o nowym rozkładzie PKP i istotnych zmianach dla pasażerów w obrębie regionu łódzkiego, teraz podajemy informacje dotyczące zmian w kursowaniu pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Tu tak samo, nowy rozkład pociągów obowiązuje od 13 marca. Dodatkowo ŁKA poinformowało o ruszeniu nowego kierunku - tym razem, pociągiem ŁKA można będzie pojechać do Torunia.

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Nowy rozkład jazdy pociągów 2022. Oto najważniejsze zmiany:

  • Uruchomione zostaną dwie pary codziennych pociągów relacji Łódź Widzew – Toruń Główny.
  • W celu zapewnienia dojazdu z Włocławka do Łodzi na godzinę 8:00 wprowadzone zostanie honorowanie biletów w porannych pociągach PKP IC na odcinku Włocławek – Kutno i Kutno – Łódź Widzew.
  • Ze względu na brak możliwości przejazdu pociągu ŁKA na trasie Kutno – Zgierz i Zgierz- Łódź Widzew wyznaczone zostały dodatkowe postoje w wybranych pociągach PKP IC na stacjach/ p.o. Grotniki, Zgierz Północ, Łódź Warszawska i Łódź Marysin.
  • Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za ostatni pociąg z Łodzi i pierwszy do Łodzi na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny. Pozostałe jednostki pojadą w pełnej relacji do/z Łowicza Głównego.
  • Uruchomiony zostanie dodatkowy poranny pociąg z Sieradza, który dojedzie do stacji Łódź Kaliska na godzinę 8:00.
  • Pociągi kursujące do/z Poznania będą miały dodatkowy postój na stacji Poznań Dębina.
  • Uruchomiony zostanie wieczorny autobus relacji Piotrków Trybunalski – Radomsko, który będzie skomunikowany w Piotrkowie Tryb. z pociągami jadącymi z Łodzi oraz Warszawy.
  • Od 9 maja do 3 czerwca br. za wszystkie pociągi kursujące na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Drzewica uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.
  • Nadal za większość pociągów kursujących na linii Skierniewice – Łowicz – Kutno pojadą autobusy zastępcze. Natomiast od 19 kwietnia do 6 maja br. wszystkie połączenia zostaną zastąpione ZKA.
  • Wybrane pociągi do/z Drzewicy oraz Piotrkowa Tryb./ Radomska nadal będą kursowały w skróconej relacji do/z Koluszek. Zapewniono dogodne skomunikowania na połączenia ŁKA oraz innych przewoźników.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów ŁKA dostępne są na stronie przewoźnika.

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Nasi Partnerzy polecają