Plany z 2008 roku zakładały zabudowę od frontu łódzkiego Chinatown

i

Autor: Orange Property Group Plany z 2008 roku zakładały zabudowę od frontu łódzkiego Chinatown

OFF Piotrkowska z nowym biurowcem, ale nie tym na froncie. Plany sprzed 8. lat wywołały burzę wśród bywalców [AUDIO]

2016-06-07 12:17

Po materiale jednej z łódzkich gazet o planach budowy biurowca w OFF Piotrkowska łodzianie podnieśli protesty. Nikt jednak nie zapytał inwestora, czy plany sprzed 8. lat są... aktualne. Sprawą zajęła się reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska.

OFF Piotrkowska to miejsce kultowe dla łodzian - lubią tu przychodzić do knajpek, na koncerty czy też letnie projekcje filmowe. W ubiegłym tygodniu plany budowy biurowca sprzed 8 lat wyciągnęła "na tapetę" Gazeta Wyborcza. Zakładały one zabudowę od frontu łódzkiego Chinatown. Plany, choć stare, wywołały burzę - bywalcy OFF'a w gotowości do protestu założyli na facebooku wydarzenie "Uratujemy OFF Piotrkowska". Inicjator Piotr Krauze chce, by bywalcy zademonstrowali przeciwko budowie biurowca. Nikt jednak nie zwrócił się z pytaniem do samego inwestora.

Zobacz też: Łódzkie muzeum zaprasza: Spędź noc w więzieniu na Gdańskiej! [WIDEO] ZOBACZ, jaki klimat panuje w celach

Burza o nieaktualne plany na OFF Piotrkowskiej

Tymczasem okazuje się, że plany, owszem - były. Teraz są jednak nieaktualne. - To burza w szklance wody, nie rozumiem skąd to nagłe zainteresowanie planami sprzed lat - dziwi się rzecznik OFF Piotrkowska Kamil Wasiak i zapewnia, że inwestor nie zamierza w najbliższych latach stawiać biurowca od strony Piotrkowskiej. - Inwestor, owszem, posiada prawomocne warunki zabudowy dla tego typu obiektu, ale przez najbliższe lata nie zamierza z nich korzystać. W tej chwili uwaga inwestora skierowana jest na zupełnie innych fragmentach działki po dawnej fabryce Ramischa - zapewnia Kamil Wasiak.

A zatem, biurowiec - owszem, powstanie, ale w głębi OFF'a - wyremontowany zostanie jeden z zabytkowych budynków. W planach jest także wybudowanie parkingu od strony Sienkiewicza.

Więcej o aferze z planami budowy biurowca sprzed 8 lat w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany