Otwarcie miejskich basenów w Łodzi. Jak będą działać?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk

Otwarcie miejskich basenów w Łodzi. Jak będą działać?

2021-05-31 9:56

Miejskie baseny w Łodzi znów zostaną otwarte. Po długiej przerwie łodzianie będą mogli wybrać się na pływalnię "Wodny Raj" przy ul. Wiernej Rzeki na Teofilowie, na basen przy ul. Sobolowej oraz przy ul. Głowackiego. Wciąż należy jednak pamiętać o obowiązującym reżimie sanitarnym. Jak zapewnia MOSiR, obiekty zostały profesjonalnie przygotowane do sezonu.

Na ten moment wszyscy długo czekali. Ponowne otwarcie basenów w Łodzi już w najbliższy wtorek, 1 czerwca 2021 r. Tego dnia miejskie pływalnie otwarte będą w godzinach 9-20. Jak zapowiedział MOSiR, z okazji Dnia Dziecka osoby do lat 18, posiadające aktualną legitymację szkolną będą mogły wejść za darmo. Dobra wiadomość również dla tych, którzy posiadają Kartę Łodzianina - okazując ją przy kasie, można będzie skorzystać z 20-procentowej zniżki. Jak zapewnia MOSiR, obiekty zostały profesjonalnie przygotowane do sezonu.

Tłumy na festiwalu food tracków w Forum Gdańsk

W przerwie zimowej m.in. na pływalni przy ul. Głowackiego został zainstalowany nowoczesny system ESOK (Elektroniczny System Obsługi Klienta), który umożliwia dostosowanie obiektu do obecnych standardów technicznych w zakresie obsługi pływalni.

- Dzięki temu systemowi osoba chcąca odpocząć na pływalni otrzyma pasek na rękę z z identyfikatorem zbliżeniowym (transponderem) służącym do wejścia oraz otwarcia szafki ubraniowej. Następnie klient otwiera tzw. kołowrót wejściowy zbliżając pasek do czytnika wejściowego i od tego momentu system ESOK nalicza czas pobytu na pływalni z uwzględnieniem 15 min. na przebranie. Po zakończonym pobycie na basenie i ponownym przebraniu się, klient udaje się do kasy, gdzie kasjer odczytuje pasek klienta na czytniku kasowym a system ESOK automatycznie nalicza opłatę uzależnioną od czasu pobytu. Jeżeli klient przekroczy deklarowany i opłacony na wejściu czas pobytu to pojawia się dopłata, którą musi uregulować przed opuszczeniem obiektu - opisuje MOSiR.

Reżim sanitarny na basenach

Wciąż należy jednak pamiętać o obowiązującym reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w jednym czasie z pływalni skorzystać może nie więcej osób niż połowa obłożenia obiektu.

Ponadto obowiązuje wymóg zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczek, od wejścia do momentu opuszczenia przebieralni i udania się na płytę pływalni, a także dezynfekcja rąk przy wejściu do budynki oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wszystkie informacje dotyczące terminów dostępności pływalni oraz limitów osobowych znajdują się na stronie www.mosir.lodz.pl.