Pabianice: lekarz wypisywał recepty na leki refundowane. Zatrzymani z ponad tysiącem zarzutów!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ckstockphoto

Pabianice: lekarz wypisywał recepty na leki refundowane, doszło do wyłudzeń. Zatrzymani z ponad tysiącem zarzutów!

2021-06-16 12:00

Pabianicka policja zatrzymała 6 osób podejrzanych o wyłudzenia refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. W proceder zamieszani byli przedstawiciele firm farmaceutycznych i aptek. W sprawie przedstawiono łącznie ponad tysiąc zarzutów. Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 100 000 zł.

14 czerwca 2021 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy prowadzili wspólne działania dotyczące pabianickiego lekarza, który wypisywał recepty na leki refundowane, na dane różnych pacjentów. Te z kolei, były realizowane między innymi w aptekach powiatu pabianickiego. W proceder zamieszani byli przedstawiciele firm farmaceutycznych i aptek.

CZYTAJ TEŻ: AKCJA CBŚP w łódzkim klubie nocnym. Wynajmowali pokoje, w pakiecie oferując SEKS [ZDJĘCIA]

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża

"Wzajemna współpraca i zaangażowanie funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania sześciu osób związanych z przemysłem farmaceutycznym z terenu powiatu pabianickiego i Łodzi. Pięć kobiet i jeden mężczyzna w wieku od 37 do 74 lat usłyszało zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy i oszustwa, które doprowadziły do utraty blisko 3 400 000 zł przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Za popełnione czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Łącznie mundurowi postawili 1160 zarzutów i zabezpieczyli 100 000 zł na poczet przyszłych kar - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Podejrzani decyzją prokuratora otrzymali zakaz opuszczania kraju. Ponadto zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w kwotach od 5000 zł do 60 000 zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany