Pabianice. Policjanci zginęli, jadąc do wypadku. Tragedia na drodze

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Pabianice. Policjanci zginęli, jadąc do wypadku. Tragedia na drodze

Śmierć policjantów

Pabianice. Policjanci zginęli, jadąc do wypadku. Tragedia na drodze

2022-07-09 18:51

Dwaj policjanci zginęli, jadąc do wypadku! Koszmar na drodze. Mł. asp. Stanisław Malinowski poniósł śmierć na miejscu, a mł. asp. Marek Lechowski zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Byli policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach. Od ich śmierci mija 25 lat. – Na zawsze pozostaną w naszej pamięci! – deklarują wspominający ich funkcjonariusze policji.

Tragiczna śmierć na służbie. Dwaj policjanci z Pabianic (woj. łódzkie) zginęli w dramatycznych okolicznościach. Jechali do wypadku i sami ulegli wypadkowi. Sprawca nie zachował szczególnej ostrożności, doszło do zderzenia… Jeden z policjantów zginął na miejscu, a drugi zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Mija 25 lat od makabrycznej śmierci mł. asp. Stanisława Malinowskiego i mł. asp. Marka Lechowskiego.

To był 9 lipca 1997 roku.

Jadąc na polecenie dyżurnego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach w celu podjęcia czynności na miejscu wypadku drogowego, uczestniczyli w zderzeniu pojazdu uprzywilejowanego z samochodem marki Nissan, którego kierowca nie zachował szczególnej ostrożności – przypominają policjanci wspominający zmarłych kolegów.

Pabianice. Policjanci zginęli, jadąc do wypadku. Tragedia na drodze

i

Autor: KGP młodszy aspirant Marek Lechowski i młodszy aspirant Stanisław Malinowski
Ostatnie pożegnanie Julii i Bogusława, którzy zginęli w Borku Starym

Obaj byli dobrymi policjantami – zaangażowanymi w swoją pracę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Pabianicach. Stanisław Malinowski służył w policji od kilkunastu lat. Jego młodszy kolega – Marek Lechowski – za kilka miesięcy świętowałby 10-lecie służby. Niestety, ich życia zostały przerwane w tragicznych okolicznościach. Jechali do wypadku i sami w wypadku zginęli.

W wyniku wypadku dysponent radiowozu młodszy aspirant Stanisław Malinowski poniósł śmierć na miejscu, a młodszy aspirant Marek Lechowski zmarł w wyniku doznanych obrażeń – przypominają policjanci.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają