Paskudny atak na zgierskiego radnego. Co się stało przed jego domem?

2022-01-18 13:39
Paskudny atak na zgierskiego radnego. Co się stało przed jego domem?
Autor: Przemysław Jagielski

Zgierski radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Jagielski prosi o pomoc w ustaleniu sprawców ataku na jego dom. Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 stycznia 2022 r.

Było po północy, kiedy ktoś zakradł się pod dom zgierskiego radnego KO i oblał go brązową farbą. "Aktywna praca radnego przez te ostatnie 3 lata zdążyła już mnie nieco na to przygotować - ale póki co były to błahostki typu: wezwania przedsądowe, nieudana próba utarcia mi nosa w sądzie czy też koleżeńskie wizyty u członków rodziny z serdecznymi radami czym to nie powinienem się zajmować. A teraz to... Chuligański atak w miejscu, gdzie człowiek i jego rodzina powinien czuć się zawsze bezpiecznie. Co będzie dalej? - pyta Przemysław Jagielski we wpisie, który umieścił w mediach społecznościowych.

Atak na pasażera autobusu w Sosnowcu

O incydencie postanowił wypowiedzieć się publicznie łódzki radny Marcin Gołaszewski. "To przestępstwo zniszczenia mienia, ale także groźba, którą chce się wymusić zaprzestanie aktywności przez samorządowca zajmującego się tematami trudnymi i krytyką rządzących: utylizacją odpadów szkodliwych na terenie Boruty. Jako samorządowcy jesteśmy solidarni i stajemy murem za Przemkiem. Wyrażamy potępienie dla motywowanego politycznie ataku na jego dom, który zawsze jest azylem i ma zapewniać bezpieczeństwo."

Sprawa trafiła na policję. Tymczasem zgierski radny zapewnia, że dokąd będzie radnym, będzie "dalej robił swoje", a to co się wydarzyło nie wpłynie na jego aktywność.

Jagielski apeluje o pomoc w namierzeniu sprawcy nocnego ataku na swój dom.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie we własnym domu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE