Łódź. Terroryzował pieszych i kierowców. Agresor z bordowego golfa zatrzymany. Jest apel policji!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Terroryzował pieszych i kierowców. Agresor z bordowego golfa zatrzymany. Jest apel policji!

2022-01-17 14:21

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiały się filmiki i wzmianki o agresywnym kierowcy bordowego golfa, który na ulicach Łodzi zaczepiał kierowców i pieszych. Skojarzył go zastępca śródmiejskiego komendanta, który wezwał posiłki i doprowadził do jego zatrzymania. Jak się okazało, 23-latek był już wcześniej notowany. Policja apeluje do świadków i ewentualnych poszkodowanych.

Do zatrzymania agresora doszło 15 stycznia 2022 r. Zastępca śródmiejskiego komendanta, w czasie wolnym od służby, spacerując ulicą Piotrkowską, w pewnym momencie zauważył młodego mężczyznę, który brawurowo przejeżdżał ulicą zajeżdżając drogę innym osobom, a następnie wysiadał z auta i prowokował werbalnie przechodniów. "Komendant skojarzył, że od dwóch dni pojawiają się w portalach społecznościowych informacje o tajemniczym kierowcy bordowego VW golfa, który zaczepia ludzi i zachowuje się agresywnie na drodze. Funkcjonariusz postanowił zareagować i po wezwaniu na miejsce umundurowanego patrolu wraz z policjantami podjął interwencję dotyczącą zatrzymania pobudzonego 23-latka. Obezwładniony mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, mundurowi zabezpieczyli przy nim niebezpieczne narzędzie" - opisuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

CZYTAJ: Łódź. Ten kierowca pobił rekord! Za to, co zrobił grozi mu kara nawet do 30 000 złotych! Na nic tłumaczenia...

Kia zderzyła się z nieoznakowanym radiowozem, który gonił pirata drogowego

Z racji na agresywne zachowanie mężczyzny i wątpliwości co do jego stanu, został on przewieziony do szpitala na obserwację.

Jak się okazało był on wcześniej notowany m.in. za groźby karalne. Dodatkowo, w trakcie sprawdzenia jego przeszłości, wyszło na jaw, że kilka dni wcześniej uderzył przypadkowego kierowcę paskiem, po tym jak ten zwrócił mu uwagę. W tej sprawie prowadzone jest obecnie postępowanie przygotowawcze przez policjantów z I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Kojarzysz tego kierowcę?

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Policjanci proszą wszystkie osoby, które w sobotę 15 stycznia 2022 roku w godzinach popołudniowych były świadkiem zdarzeń na ulicy Piotrkowskiej bezpośrednio przed zatrzymaniem kierowcy lub zostały zaczepione przez widocznego na fotografii mężczyznę o kontakt z I Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod numerem 47 841 14 00.

Sonda
Często spotykasz się z agresją na drogach?