Zduńska Wola. 19-latek postawił na nogi policję. Przerażające, co chciał zrobić...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Myriams-Fotos /zdjęcie ilustracyjne

Zduńska Wola. 19-latek postawił na nogi policję. Przerażające, co chciał zrobić...

2022-01-11 12:49

Chwile grozy przeżyła rodzina 19-latka z gminy Zduńska Wola (woj. łódzkie). Nastolatek wybiegł z domu wzburzony, jego matka poprosiła o pomoc służby. Gdyby nie szybka reakcja, mogłoby dojść do dramatu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek (10 stycznia). Przed północą służby otrzymały telefon od zdenerwowanej matki, która zgłosiła, że jej 19-letni syn po rodzinnych nieporozumieniach, wyszedł zdenerwowany z domu. "Wysłał wiadomość, że popełni samobójstwo. Zatroskana kobieta zadzwoniła do komendy prosząc o pomoc w jego odnalezieniu. Rozpoczęły się poszukiwania na okolicznych terenach leśnych oraz w dolinie rzeki Widawki. Pół godziny później, funkcjonariusze jednego z patroli zauważyli na moście nad rzeką Widawką młodego mężczyznę, którym był poszukiwany 19-latek" - opisuje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej policji.

Proces w sprawie zabójstwa 18 latka

Patrol powiadomił dyżurnego o szczęśliwym finale, a ten natychmiast skontaktował się z rodzicami oczekującymi w domu na syna.

"Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty służby to takie, w których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie" - dodaje Biniaszczyk.

Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób. "Wiele osób może mieć słabsze chwile. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego" - tłumaczy policja.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy ludzie chętnie pomagają innym w potrzebie?
Nasi Partnerzy polecają