Owczarek zaatakował kobietę z psem i od razu zaczął gryźć. Nie był zaszczepiony, trafił pod obserwację

2022-01-05 12:18
Owczarek zaatakował kobietę z psem i od razu zaczął gryźć. Nie był zaszczepiony, trafił pod obserwację
Autor: pixabay.com, CC0 fot. PDPics /zdjęcie ilustracyjne

Chwile grozy przeżyła kobieta, która podczas spaceru ze swoim psem została zaatakowana przez owczarka, który wybiegł z pobliskiej posesji. Jak się okazało, zwierzę nie było zaszczepione. Agresywny pies trafił pod obserwację pod kątem wścieklizny.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia 2022 r. Mieszkanka Rawy Mazowieckiej wybrała się na spacer ze swoim psem w okolice zalewu. W pewnym momencie brama jednej z pobliskich posesji otworzyła się i na ulicę wybiegł pies w typie owczarka. "Zwierzę zaatakowało psa spacerowiczki. Gdy kobieta starała się bronić swojego czworonoga, również została ugryziona w rękę przez atakującego psa. Na szczęście odniosła jedynie powierzchowne rany. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia ukarali mandatem właścicielkę posesji, z której wybiegł owczarek. Ranna 54-latka, po udzieleniu pomocy medycznej, wróciła do domu" - opisuje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji.

ZOBACZ: Rawa Mazowiecka. Zaparkował na chwilę auto, obcy pies mu je... uszkodził!

Łabędź Odi stoczył walkę o pożywienie i został ranny

Jak dodaje, agresywny pies zostanie poddany obserwacji pod kątem wścieklizny. Okazało się bowiem, że nie miał aktualnego szczepienia.

CZYTAJ TEŻ: W kolczatce, przywiązany do drzewa czekał na pewną śmierć. "Oby wszystko, co zrobiłeś temu biednemu psu, wróciło do ciebie"

Sonda
Czy kiedykolwiek ugryzł Cię pies?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE