Zgierz. Śmierć policjanta w komendzie. Zapiski 43-latka były pożegnaniem?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zgierz. Śmierć policjanta w komendzie. Zapiski 43-latka były pożegnaniem?

Zgierz. Śmierć policjanta w komendzie. Zapiski 43-latka były pożegnaniem? [NOWE FAKTY]

2021-12-30 8:56

Mamy nowe fakty w sprawie śmierci policjanta na terenie zgierskiej komendy. Okoliczności tragedii bada policja wraz z prokuraturą. Prokurator poinformował o znalezieniu kartki z zapiskami, które mogą być pożegnaniem.

Ciało policjanta znaleziono na terenie Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu w nocy z wtorku na środę (28/29 grudnia). To funkcjonariusz w wieku 43 lat, pełniący służbę od 13 lat. Jak opisuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, u policjanta stwierdzono ranę postrzałową głowy. - Strzał padł najprawdopodobniej z broni służbowej - podaje. Ciało mężczyzny, w szatni, znalazł podczas obchodu dyżurny. Obok leżała jego broń. Prokuratura bierze pod uwagę kilka hipotez, w tym również tę, że 43-latek targnął się na swoje życie. Okoliczności śmierci policjanta w zgierskiej komendzie ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Zobacz także: Łódź. Trwają poszukiwania 16-letniego Dawida. Widzieliście go?

Zaginął 63-letni mężczyzna, który chce odebrać sobie życie. W akcji policyjny śmigłowiec

W rozmowie z Interią Krzysztof Kopania poinformował o znalezieniu kartki z zapiskami, które mogą być swoistym pożegnaniem. Znaleziono ją w pokoju służbowym zajmowanym przez policjanta. Jej treść nie jest podawana do informacji publicznej.

Przypomnijmy, do tragicznego zdarzenia doszło niedawno również na terenie łódzkiej komendy przy ul. Pienistej. Policjant śmiertelnie postrzelił się z broni służbowej. Miał 59 lat i wieloletnie doświadczenie w policji. Według wstępnych ustaleń, do śmierci policjanta nie przyczyniły się bezpośrednio osoby trzecie.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany