Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

i

Autor: Źródło: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Nie żyje Krzysztof Wieczorek. Studenci nie mogą uwierzyć: "Ta wiadomość jest potworna..."

2021-12-28 17:26

Nie żyje Krzysztof Wieczorek, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zmarł w wieku 67 lat. Był uwielbiany przez studentów. "Pan Profesor był niesamowitym, cudownym człowiekiem oraz nauczycielem... Ta wiadomość jest potworna..." - piszą w mediach społecznościowych.

Krzysztof Wieczorek był kierownikiem Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. To właśnie uczelnia poinformowała o jego śmierci na swoim profilu na facebooku. "Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas Profesor Krzysztof Wieczorek, wybitny artysta tworzący w zakresie grafiki warsztatowej i malarstwa oraz wspaniały pedagog, autorytet i przyjaciel naszych studentów. Jego odejście to wielka strata dla naszej uczelni i całego świata sztuki. Zawsze będziemy o Nim pamiętać. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składają Rektor, Senat oraz pracownicy i studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi" - czytamy.

Profesor Krzysztof Wieczorek był uwielbiany przez studentów. "Pan Profesor był niesamowitym, cudownym człowiekiem oraz nauczycielem... Ta wiadomość jest potworna..." - pisze Nina.

CZYTAJ TEŻ: Rewolucja w łódzkiej szkole filmowej? Po aferze mobbingowej wielkie zmiany

"To bardzo bolesne, nasz wspaniały profesorze, kilka tygodni temu byliśmy razem na zajęciach w pracowni. Jesteśmy wdzięczni za życzliwy stosunek do nas i za jego profesjonalizm" - komentuje Diana.

"To był niesamowity człowiek. Będzie mi ciężko przejść obok pracowni podstaw grafiki. Wielka szkoda, zarażał studentów miłością do grafiki" - ubolewa Emilia.

Krzysztof Wieczorek odszedł w wieku 67 lat.

Nie żyje dyrektorka wrocławskiego XIII Liceum Ogólnokształcącego.
Sonda
Czy jesteś miłośnikiem sztuki?
Nasi Partnerzy polecają