Łęczyca. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. znęcania się nad zwierzętami z szopki bożonarodzeniowej

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. alsen + LubosHouska /zdjęcie ilustracyjne

Łęczyca. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. znęcania się nad zwierzętami z szopki bożonarodzeniowej

2021-12-29 13:23

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy prowadzi postępowanie w sprawie czynu polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami z szopki zbudowanej w parku miejskim na Święta Bożego Narodzenia. Na mrozie padł jeden z królików. Inne zwierzęta są już bezpieczne.

Jeden z mieszkańców Łęczycy, odwiedzając w Święta Bożego Narodzenia park miejski, stwierdził, że jeden z królików umieszczonych w zbudowanej na terenie parku szopki bożonarodzeniowej, padł. Z uwagi na mróz, w obawie o los pozostałych zwierząt, zgłosił sprawę odpowiednim służbom. Sprawą zajęła się policja pod nadzorem prokuratury. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, postępowanie prowadzone jest w sprawie czynu polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami. "W szopce, oprócz królików znajdowały się trzy owce. Zwierzęta przewieziono do pomieszczeń zapewniających im należytą ochronę" - dodał Kopania.

ZOBACZ TEŻ: Oficjalny profil Urzędu Miasta Łodzi: "zamknij mordę i napier...j". Miało być śmiesznie? Wyszło jak zwykle...

Olkusz: Znęcali się nad psem, Marcin L. wrzucił nagranie do sieci. Mała Karinka na wszystko patrzyła

"Postępowanie trwa, a wyciąganie wniosków możliwe będzie po skompletowaniu materiału dowodowego. Istotne znaczenie będą miały wyniki sekcji padłego królika, która przeprowadzona zostanie przez biegłego z zakresu weterynarii" - zaznaczył prokurator.

Sonda
Czy byliście świadkami znęcania się nad zwierzętami?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany