Łęczyca. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. znęcania się nad zwierzętami z szopki bożonarodzeniowej

2021-12-29 13:23
Łęczyca. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. znęcania się nad zwierzętami z szopki bożonarodzeniowej
Autor: pixabay.com, CC0 fot. alsen + LubosHouska /zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Łęczycy prowadzi postępowanie w sprawie czynu polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami z szopki zbudowanej w parku miejskim na Święta Bożego Narodzenia. Na mrozie padł jeden z królików. Inne zwierzęta są już bezpieczne.

Jeden z mieszkańców Łęczycy, odwiedzając w Święta Bożego Narodzenia park miejski, stwierdził, że jeden z królików umieszczonych w zbudowanej na terenie parku szopki bożonarodzeniowej, padł. Z uwagi na mróz, w obawie o los pozostałych zwierząt, zgłosił sprawę odpowiednim służbom. Sprawą zajęła się policja pod nadzorem prokuratury. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, postępowanie prowadzone jest w sprawie czynu polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami. "W szopce, oprócz królików znajdowały się trzy owce. Zwierzęta przewieziono do pomieszczeń zapewniających im należytą ochronę" - dodał Kopania.

ZOBACZ TEŻ: Oficjalny profil Urzędu Miasta Łodzi: "zamknij mordę i napier...j". Miało być śmiesznie? Wyszło jak zwykle...

Olkusz: Znęcali się nad psem, Marcin L. wrzucił nagranie do sieci. Mała Karinka na wszystko patrzyła

"Postępowanie trwa, a wyciąganie wniosków możliwe będzie po skompletowaniu materiału dowodowego. Istotne znaczenie będą miały wyniki sekcji padłego królika, która przeprowadzona zostanie przez biegłego z zakresu weterynarii" - zaznaczył prokurator.

Sonda
Czy byliście świadkami znęcania się nad zwierzętami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE