Noworodek wyrzucony na śmietnik na łódzkiej Retkini z urazem głowy. Oto, co wykazała sekcja!

i

Autor: Policja + pixabay.com, CC0 fot. fritzbraus /zdjęcie ilustracyjne

Noworodek wyrzucony na śmietnik na łódzkiej Retkini z urazem głowy. Oto, co wykazała sekcja!

2022-01-05 14:12

Ciało noworodka znalezionego w pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej na łódzkiej Retkini zostało podane sekcji zwłok. Wiadomo, że chłopiec miał uraz głowy, jednak sekcja nie odpowiedziała na wszystkie pytania. Co dalej?

Mijają dni, a w sprawie noworodka porzuconego w śmietniku przy ul. Maratońskiej 39 na łódzkiej Retkini, nikogo nie zatrzymano. Jak pisaliśmy, według wstępnych ustaleń, to chłopiec, który urodził się w 8-9 miesiącu ciąży. Dziecko miało widoczny uraz głowy. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że ma on najprawdopodobniej charakter okołoporodowy. "Obecnie nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co doprowadziło do zgonu i czy nastąpił on przed, czy już po porodzie" - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury okręgowej. Jak dodaje, odpowiedzi na te pytania można będzie udzielić po przeprowadzeniu badań histopatologicznych, których wyniki będą znane dopiero za kilka tygodni.

Szokująca śmierć trzech chłopców i ich matki pod Opocznem

Jak informowaliśmy, noworodek nie żył od kilku do kilkunastu godzin przed znalezieniem zwłok. Chłopiec miał odciętą pępowinę.

Przypomnijmy, do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę, 1 stycznia 2022 r.. Jak podała policja, około południa, w kontenerze pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej, przypadkowa osoba znalazła zwłoki noworodka. Maleństwo owinięte było w żółtą reklamówkę. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję, która od razu wszczęła poszukiwania matki oraz ewentualnych osób mogących mieć z tą sprawą związek. Mimo podjętych działań, na razie nie udało się ustalić, w jaki sposób zwłoki noworodka zostały podrzucone na śmietnik.

Horror na łódzkiej Retkini. Zwłoki noworodka w pergoli śmietnikowej. Policja poszukuje matki!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Policja apeluje o pomoc. Jeśli ktokolwiek widział osobę z żółtą reklamówką, kręcącą się nieopodal pergoli śmietnikowej lub ma jakiekolwiek informacje na temat osób mogących mieć związek ze sprawą, proszony jest o kontakt z III komisariatem w Łodzi tel. 47 841 23 50 lub 47 841 23 49. Policja zapewnia anonimowość.

Sonda
Co powinno grozić matce noworodka?
Nasi Partnerzy polecają