Tragedia na łódzkiej Retkini. Na nasypie kolejowym znaleziono ciało 24-latka

2021-10-28 8:02
Tragedia na łódzkiej Retkini. Na nasypie kolejowym znaleziono ciało 24-latka
Autor: Policja /zdjęcie ilustracyjne Tragedia na przejeździe kolejowym w Manach! Nie żyje kobieta i 2-letnie dziecko

Retkińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku kolejowego, w którym zginął 24-letni łodzianin. Ciało mężczyzny znaleziono na nasypie kolejowym w rejonie wiaduktu na ulicy Obywatelskiej.

W środę, 26 października 2021 roku, około godziny 22.00 dyżurny miasta otrzymał informację o leżącym na torowisku mężczyźnie. Niezwłocznie na miejsce skierowane zostały wszystkie służby ratunkowe. "Zgodnie z podaną informacją, na nasypie kolejowym w rejonie ulic Obywatelskiej i Wieniawskiego odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny, prawdopodobnie potrąconego przez pociąg. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili świadków, zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni mieszkaniec Łodzi, który z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się na torach kolejowych poniósł śmierć na miejscu najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku" - informuje Katarzyna Zdanowska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

8-letni Wiktorek pomagał tatusiowi w pracy, potrącił go samochód. Grób chłopca w drugą rocznicę tragicznej śmierci

Okoliczności tragedii bada policja pod nadzorem prokuratury.

Policjanci przypominają, że rejon torów kolejowych, przejazdów i wiaduktów to miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do najtragiczniejszych w skutkach wypadków. "Poruszając się w takich miejscach musimy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w nocy lub podczas silnych opadów atmosferycznych, kiedy widoczność jest ograniczona. Znacznie dłuższa niż innych pojazdów droga hamowania składu kolejowego uniemożliwia zatrzymanie pociągu w sposób bezpieczny dla osób znajdujących się na torowisku. W zderzeniu z pociągiem człowiek lub nawet samochód jest bez szans" - przestrzega policja.

Sonda
Straciłeś kiedyś bliską osobę w wypadku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE