Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie

i

Autor: Nella Krysztofowicz Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie

Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie

2016-04-16 20:10

Przypominali kierowcom o motocyklach na drogach. Miłośnicy dwóch kółek wspólnie z łódzką policją przeprowadzili akcje, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo motocyklistów.  

Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie

i

Autor: Nella Krysztofowicz Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie

Chodzi o to, żeby podczas jazdy kierowcy zwracali uwagę na motocyklistów. W ubiegłym roku łódzka policja zanotowała prawie pięćdziesiąt zdarzeń z ich udziałem. W sobotę motocykliści przypominali kierowcom jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

"Polega to na tym, że policjanci zatrzymują do kontroli samochody, do pana kierowcy podchodzą motocykliści, którzy rozmawiają na temat tego jak z ich strony wygląda to kiedy kierowca nie zauważy ich w lusterku" - tłumaczy Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

Z kulturą na drodze bywa różnie

"No niestety zdarzają się tacy, którzy specjalnie zajeżdżają nam drogę. Często też na motocyklistów nie zwracają uwagi młodzi kierowcy, którzy nie patrzą w lusterka, są braki bardzo duże, nie zwracają uwagi przy wymijaniu, wyprzedzaniu, nie patrzą czy nie nadjeżdża motocykl" - skarżą się motocykliści.

Akcja odbyła się przy al. Jana Pawła II w Łodzi. Każdy, zatrzymany kierowca otrzymał na pamiątkę naklejkę z napisem "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie".

 
Nasi Partnerzy polecają