Miała 2,6 promila, pojechała po dzieci do szkoły. Rozbiła się z nimi na ogrodzeniu

i

Autor: Shutterstock Miała 2,6 promila, pojechała po dzieci do szkoły. Rozbiła się z nimi na ogrodzeniu

Miała 2,6 promila!

Kompletnie pijana matka pojechała po dzieci do szkoły. Rozbiła się z nimi na ogrodzeniu

2023-02-20 15:37

40-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego (województwo łódzkie) wsiadła za kółko, by odebrać ze szkoły dwójkę swoich dzieci w wieku 10 i 12 lat. Po drodze do domu wjechała w ogrodzenie, po czym ponownie ruszyła i dowiozła dzieci do miejsca zamieszkania. Wtedy zjawili się u niej policjanci zaalarmowani przez świadków. Okazało się, że kobieta była pijana - wydmuchała 2,6 promila.

Do skrajnie niebezpiecznego incydentu doszło w ubiegły piątek, 17 lutego, ok. godz. 13.30 w jednej z miejscowości w gminie Drzewica (pow. opoczyński). To wtedy do dyżurnego lokalnej policji wpłynęło zgłoszenie o kolizji, do której miało dojść na terenie szkoły. "Sprawca kolizji uderzył w ogrodzenie, po czym odjechał. Policjanci uzyskali informację, że kierowca daewoo matiz może być nietrzeźwy. Ustalili świadków zdarzenia oraz personalia sprawcy kolizji. Okazało się, że to 40-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego" - przekazała asp. sztab. Barbara Stępień, rzeczniczka opoczyńskiej policji.

Łódzkie. Miała 2,6 promila i pojechała po dzieci do szkoły

Ciekawiej zrobiło się jednak, gdy funkcjonariusze pojechali do domu kobiety. Wówczas okazało się, że zaledwie kilka minut wcześniej przywiozła samochodem swoje dzieci w wieku 10 i 12 lat, które odebrała ze szkoły. Policjanci, którzy z nią rozmawiali, wyczuli od niej alkohol. Badanie wykazało, że ma ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. 

Pijana matka odebrała dzieci ze szkoły. Grozi jej odsiadka?

40-latka od razu straciła prawo jazdy, na tym jednak jej kłopoty na pewno się nie skończą. Jak informuje policja, za kierowanie autem po pijanemu grozi jej nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. "Dodatkowo musi liczyć się z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej. Nie jest również wykluczone, że kobieta odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swoich dzieci".

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany