Pierwszy przypadek koronawirusa w łódzkiej szkole

i

Autor: SP23

PILNE. Pierwszy przypadek koronawirusa w łódzkiej szkole. 82 uczniów na kwarantannie [NOWE FKATY]

2020-09-11 11:19

U jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23 przy ulicy Gdańskiej 16 w Łodzi stwierdzono koronawirusa - poinformował przed chwilą Urząd Miasta Łodzi. Na kwarantannę skierowano uczniów czterech klas oraz jednego nauczyciela.

O wykryciu koronawirusa u nauczyciela poinformowało dziś (10.09) o godzinie 14 Biura Prasowe Prezydenta Miasta Łodzi. W komunikacie czytamy, że trwa postępowanie epidemiologiczne. Jego gospodarzem jest Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łodzi, na której wytyczne magistrat czeka.

CZYTAJ TEŻ: Zaginął mieszkaniec łódzkiego WIDZEWA. Porusza się TYM autem

Po ich uzyskaniu zapadną decyzje, kto ze szkoły (nauczycieli, uczniów) zostanie objęty kwarantanną oraz jaki tryb nauczania zostanie wprowadzony (zdalny czy hybrydowy).

To pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa w placówce oświatowej na terenie Łodzi.

AKTUALIZACJA 10.09, GODZ. 17: Wiadomo już, że zakażona została jedna z nauczycielek języka angielskiego. Sama nie miała objawów choroby, ale zachorowała osoba z jej bliskiego otoczenia, wiec zgłosiła się na pobranie wymazu. Zgodnie z wytycznymi SANEPIDU na kwarantannę skierowano uczniów czterech klas, których uczyła i jedną osobę z grona pedagogicznego, z którą miała kontakt.

AKTUALIZACJA, 11.09, GODZ. 11: - W związku z potwierdzeniem przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Łodzi zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Gdańskiej 16 i objęciem kwarantanną, do 14 września włącznie, 82 uczniów z czterech klas, w placówce wprowadzono nauczanie hybrydowe - mówi Jolanta Baranowska w Urzędu Miasta Łodzi. - 82 uczniów będących decyzją sanepidu do 14 września włącznie na kwarantannie zostało objętych nauczaniem zdalnym. Dziś (w piątek 11 września) oraz w poniedziałek 14 września będą prowadzone dla nich zajęcia zdalne. Pozostali uczniowie będą mieć zajęcia w placówce. Cała społeczność szkoły została poinformowana o zachorowaniu na terenie szkoły. Zaś w związku z zachorowaniem jednego z nauczycieli dyrektor placówki zalecił noszenie maseczek wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom w częściach wspólnych placówki: podczas przerw, na korytarzach, w szatni - dodaje.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Koronawirus w szkole w Unisławiu