Piotrków Trybunalski. TIR wjechał na rondo. Z kierowcą stało się coś złego

2020-02-09 13:28
Piotrków Trybunalski. TIR wjechał na rondo. Z kierowcą stało się coś złego
Autor: jch Piotrków Trybunalski. TIR wjechał na rondo. Z kierowcą stało się coś złego

Okazało się, że kierowca doznał udaru. Zdarzyło się to 8 lutego około godz. 2 w nocy. Policjanci jechali ul. Sulejowską w Piotrkowie Trybunalskim. W pewnym momencie zauważyli, że na rondo wjeżdża tir z naczepą.

- Kierujący zestawem pojazdów wykonywał manewry, które wzbudziły u policjantów podejrzenia, że coś niepokojącego dzieje się w kabinie - informuje oficer prasowy policji.

Kierujący tirem zatrzymał się i nie wysiadał z pojazdu. Funkcjonariusze po otwarciu drzwi kabiny zorientowali się , że kierowca potrzebuje natychmiastowej pomocy. Nie mógł mówić, jego lewa ręka opadała bezwładnie. Objawy wskazywały, że mężczyzna prawdopodobnie ma udar.

- Wiedząc, że w takim stanie liczy się każda sekunda, policjanci niezwłocznie zawiadomili pogotowie ratunkowe - kontynuuje oficer prasowy. - Czekając na pomoc cały czas kontrolowali funkcje życiowe kierowcy, uspokajali go zapewniając, że pomoc jest już w drodze.

Zespół Ratownictwa Medycznego po dotarciu na miejsce potwierdził, że stan mężczyzny zagraża jego życiu i zdrowiu. 55-latek trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona dalsza pomoc medyczna.

Mężczyzna miał sporo szczęścia. Szybka reakcja funkcjonariuszy i trafna ocena sytuacji pozwoliła, by pomoc przyszła na czas.

Zobacz WIDEO: Niebezpieczne wyprzedzanie na Podlasiu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE