Plac Wolności w ciągu 2 lat zmieni się nie do poznania [WIZUALIZACJE]. Będzie fontanna i przestrzeń rekreacyjna, co jeszcze?

2016-12-01 16:21

Plac Wolności w ciągu 2 lat zmieni się kompletnie. Ze zwykłego ronda stanie się placem, na którym łodzianie będą mogli się spotykać i odpoczywać. Zobaczcie, jakie zmiany się szykują!

Będą tu drzewa, fontanna i teren rekreacyjny przyjazny mieszkańcom. Plac Wolności zmieni się nie do poznania. Władze miasta przestawiły projekt rewitalizacji placu, który przez łodzian stał się trochę zapomniany. - Niestety, Plac Wolności jest zwykłym rondem do obsługi komunikacyjnej ze statuą w środku, która nie spełnia tej roli, na której nam wszystkim zależy, czyli placu. W tej chwili tworzymy rzeczywisty plac, na którym będzie można się spotkać, a także przyjść i odpocząć - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Czytaj też: Łódzki Aquapark Fala rozbudowuje się [WIZUALIZACJE]. Zobacz, jak będzie wyglądać nowy basen i atrakcje

Południowa część placu zostanie wyłączona z ruchu. Transport samochodowy będzie odbywał się pomiędzy ulicami Pomorską, Legionów i Nowomiejską. Na placu powstaną też zintegrowane przystanki. A to wszystko czeka nas najwcześniej za 2 lata.

Więcej na ten temat w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany