Pociąg z Łodzi na Lotnisko Chopina. PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy

2019-12-13 11:32
PKP Intercity, pociąg
Autor: PKP Intercity

Sześć par pociągów na Lotnisko Chopina w Warszawie, powrót połączenia ze Szczecinem, nowy pociąg do Katowic - to najważniejsze nowości dla województwa łódzkiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku.

Znacząco zwiększy się także liczba połączeń pomiędzy stolicą a Łodzią. Obydwa miasta połączy 28 par pociągów, a nie 23, jak miało miejsce w rozkładzie 2018/2019. 15 grudnia zacznie bowiem kursować sześć par pociągów relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Lotnisko Chopina, które będą skorelowane z rozkładem lotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Połączenia będą obsługiwane nowoczesnymi składami zespolonymi Pesa DART. W ten sposób PKP Intercity odpowie na potrzeby pasażerów linii lotniczych, a także zapewni dowozy i odwozy z pracy z obszaru stacji Warszawa Służewiec, obok której znajduje się biurowe centrum Warszawy. Ułatwi to dojazd do pracy nie tylko mieszkańcom Łodzi, ale także Koluszek, Skierniewic i Żyrardowa. Pociągi zatrzymają się także na warszawskim Rakowcu, umożliwiając przesiadkę na tramwaje jadące ul. Grójecką.

Na tory wraca pociąg IC Włókniarz, który połączy Łódź ze Szczecinem, jadąc przez Kalisz i Poznań. TLK Górnik, jeżdżący aktualnie na trasie Katowice - Warszawa, będzie kursować w nowej relacji Katowice - Łódź Kaliska. Dzięki temu Łódź zyska dodatkowe, trzecie połączenie z Katowicami, a także z Częstochową. Skład będzie odjeżdżać do Katowic w godzinach porannych, a wracać do Łodzi po południu.

Wydłuży się relacja pociągu IC Wawel, kursującego do tej pory na trasie Kraków - Poznań, który pojedzie do Zielonej Góry. Dzięki temu Łódź zyska bezpośrednie połączenie z największym miastem województwa lubuskiego.

Przez stację Łódź Widzew zacznie jeździć nocny pociąg TLK Karpaty relacji Gdynia - Zakopane. Dzięki temu łodzianie zyskają nowe bezpośrednie połączenie do Przemyśla, nowe nocne połączenie do Zakopanego i nowe wczesnoporanne połączenie do Gdyni.

Źródło: PKP Intercity

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE