Poddasze z pracowniami twórczymi dla łódzkich artystów

2019-11-06 15:35
kamienica przy Kilińskiego 39
Autor: GM

Będą artystyczne poddasza, nowe okna i balkony, a podwórze zmieni się w Targ Jaracza. Trwa rewitalizacja miejskiej kamienicy przy Kilińskiego 39.

Na razie kamienica straszy jeszcze wyglądem, ale wkrótce to się zmieni. W wyremontowanym budynku będą i lokale mieszkalne, i pracownie artystyczne - zapowiada Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich. - Pojawi się 7 mieszkań komunalnych, jedno – dla osób niepełnosprawnych, na parterze lokale usługowe, a na poddaszu pracownie dla artystów. Na ich wynajem ogłoszony będzie konkurs - wyjaśnia.

Póki co trwają prace konstrukcyjne. Przedstawiciel wykonawcy Adam Szewczyk zapewnia, że mury kamienicy są solidne i nie grożą zawaleniem. - Rozpoczęliśmy prace związane z izolacją fundamentów, jednocześnie przygotowujemy konstrukcję słupowo-ryglową, żeby podeprzeć nadbudowę z pracowniami artystycznymi.


Koniec prac przewiduje się w przyszłym roku. Koszt rewitalizacji to ponad 6 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE