Podrobiona odzież ze znakami znanych marek! To był jej sposób na nielegalny biznes!

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Łodzi

Podrobiona odzież ze znakami znanych marek! To był jej sposób na nielegalny biznes!

2019-10-30 20:42

Tak zarabiała na życie właścicielka butiku z Teofilowa w Łodzi. 28-latka oferowała podróbki do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Zatrzymali ją policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji.

Na trop obrotnej przestępczyni wpadli najpierw funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Cyberprzestępczością. Zauważyli, że na jednym z portali społecznościowych można kupić odzież znanych marek po znacznie niższej cenie niż oryginalna. Wkrótce namierzyli także stacjonarny punktu sprzedaży, który znajdował się w butiku na Teofilowie w Łodzi. Na miejscu zabezpieczyli podrobioną odzież z naniesionymi znakami towarowymi znanych marek. Według przedstawiciela firm jej wartość wynosi około 35 tysięcy złotych.

28-letnia właścicielka butiku, która przyznała się do zarzucanych czynów, usłyszała zarzut nieuprawnionego używania znaków towarowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Nie była dotąd notowana.

Policjanci z II Komisariatu Policji w Łodzi prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, które polegają na szukaniu kolejnych pokrzywdzonych i ustalaniu wartości strat powstałych w wyniku działalności kobiety.