Autor: NK

Polskie siatkarki w półfinale ME! Kibice oszaleli z radości

2019-09-05 14:59

W Łodzi Polki wygrały 3:2 z Niemkami. Hala Atlas Areny wypełniła się po brzegi.

To była zacięta walka o każdą piłkę - udało się! Nasze siatkarki wygrały z Niemkami 3:2 i znalazły się w półfinale ME! Biało - czerwone odniosły zwycięstwo w łódzkiej Atlas Arenie. To nie było łatwe spotkanie dla naszej kadry. Pierwszego seta wygrały Niemki. Później to Polki wzięły się za odrabianie strat. W czwartym secie znowu górą były Niemki i doprowadziły do tie-breaka.

Nasze dziewczyny zwyciężyły 15:11. Kibice oszaleli z radości. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie dały za wygraną. Polki szły jak burza. Uzyskały przewagę przy zagrywkach Magdaleny Stysiak. Cała drużyna dała z siebie wszystko. Pomogli kibice, którzy mocnym dopingiem szczególnie w ostatnim pomogli naszym dziewczynom odnieść zwycięstwo. Tuż przed meczem Niemki przyznały, że obawiają się presji przed 10 tys. publicznością zgromadzoną w Łodzi. Było to widać na początku spotkania przy nieudanych zagrywkach. Polskę wspierali kibice z całego kraju.

Już w najbliższą sobotę w Ankarze Polki zmierzą się w półfinale z drużyną z Turcji.