Poświęcili wóz do wywożenia odchodów! „W gminie Warta święcimy wszystko” grzmi czytelnik [FOTO]

2020-07-22 12:23
Poświęcili wóz do wywożenia odchodów!
Autor: ZWiK Warta/Facebook Poświęcili wóz do wywożenia odchodów!

„W gminie Warta święcimy wszystko” pisze nasz czytelnik i na dowód załącza zdjęcia z uroczystości poświęcenia... wozu asenizacyjnego. Mówiąc na wprost chodzi o szambiarkę. Takim nowym nabytkiem pochwalił się Zakład Wodociągów i Kanalizacji w gminie Warta (Łódzkie). Jak się okazuje zanim pojazd wyruszył do ciężkiej pracy opróżniania nieczystości został - i tu cytat – „solidnie poświęcony”. Czytelnik, który skontaktował się z redakcją Super Expressu nie kryje oburzenia i pisze: „wszyscy najwyżej opłacani gminni urzędnicy poświęcili cenny czas pracy, za który płaci podatnik, aby uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości!"

Oglądając galerię zdjęć można odnieść wrażenie, że uroczystość oddania do użytku najnowszego nabytku Zakładu Wodociągów i Kanalizacji miała nie tylko radosny, ale i podniosły wymiar. Spółka na swoim profilu w mediach społecznościowych z nieskrywaną dumą pochwaliła się najnowszym sprzętem.

To nieoceniona pomoc dla wysłużonego już STARa, który mimo swojego wieku nadal będzie świadczył dla Państwa swoje usługi.

Radość z zakupu dzielili z nami podczas dzisiejszego oficjalnego oddania do użytkowania: Krystian Krogulecki Burmistrz Warty, Zastępca Burmistrza Warty Mariusz Lewandowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Kopacki, Dyrektor Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Warcie Patryk Polowczyk, a także ks. kan. Eugeniusz Budkowski, który solidnie poświęcił samochód, tak by jak najlepiej i jak najdłużej służył mieszkańcom Gminy.

Post ZKiW gminy Warta został opatrzony galerią zdjęć. Wśród kilkunastu fotografii są też te, które uwieczniły moment święcenia szambiarki.

Zwróciliśmy się do zarządu spółki kanalizacyjnej z prośbą o komentarz do sprawy. Niestety, Jakub Tworo, prezes zarządu ZKiW i organizator uroczystości święcenia przebywa na urlopie. Komentarza udzielili nam gminni urzędnicy.

- Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Prezes ZWiK, burmistrz, zastępca burmistrza i przeważająca większość mieszkańców gminy Warta, są osobami wierzącymi. Poświęcenie samochodu, jest rzeczą normalną, obrzędem. Święci się pojazdy różnego przeznaczenia. – mówi Mariusz Lewandowski, zastępca burmistrza Warty.

Samorządowiec pytany o to, czy poświęcenie szambiarki nie kłóci się z powagą kościoła i samym obrzędem odpowiada:

- Jest to pojazd specjalistyczny. Natomiast patrząc na przebieg ceremonii, gest, w poświęceniu pojazdu chodzi o to, żeby pobłogosławić i zadbać o bezpieczeństwo osób, które będą go użytkować. Taka jest symbolika święcenia i to jest racjonalne wyjaśnienie – mówi Mariusz Lewandowski. - Nie ma znaczenia czy to będzie koparka czy pojazd asenizacyjny czy samochód osobowy. Tak samo rolnik może podjechać ciągnikiem pod kościół i poprosić o poświęcenie. Chodzi o to, żeby zadbać o szeroko pojęte bezpieczeństwo użytkowników danej maszyny – dodaje zastępca burmistrza gminy Warta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE