POTĘŻNA burza w Łodzi! Grad wielkości PIŁEK. Nawałnice suną przez Polskę [ZDJĘCIA]

2020-08-30 19:39 Rafał Strzelec
Burze w Polsce. Nawałnica nad Łodzią! Grad wielkości piłeczek
Autor: pixabay.com/Twitter.com

Potężny front burzowy przechodzi przez Polskę. Najmocniej leje obecnie w województwie łódzkim. Jak przekazali Polscy Łowcy Burz nawałnica przeszła przez Łódź. Kulki gradu, które spadły na miasto, miały średnicę nawet 2 centymetrów. Front burzowy przenosi się dalej - wkrótce można się spodziewać burz w kolejnych miastach.

Jak podaje Dziennik Łódzki burza w Łodzi rozpoczęła się około godz. 19.00. Nie była długa, ale intensywna. Padał deszcz i grad o średnicy nawet dwóch centymetrów. Na niektórych ulicach utworzyły się prawdziwe rozlewiska. Wszystkiemu towarzyszył silny wiatr. To niestety nie koniec burz w woj. łódzkim. - Superkomórka kieruje się w stronę Skierniewic i w dalszym ciągu wykazuje potencjał do generowania gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Podczas jej przechodzenia, można spodziewać się opadu gradu (miejscami dużego - powyżej 2 cm średnicy). Możliwe są również silne, szkwałowe porywy wiatru (powyżej 90 km/h), a także przelotne, intensywne opady deszczu o natężeniu do 20-25 mm/h - przewidują Polscy Łowcy Burz.

Burze nad Polską. Sprawdź, gdzie jest burza

Synoptycy prognozują w niedzielę 30 sierpnia wieczorem wystąpienie potężnych burz i intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu. Spodziewany jest również silny wiatr, nawet do 120 km/h. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? Czy dziś będzie burza w Twoim regionie? Sprawdź TUTAJ.

Burze nad Polską. IMGW wydało alerty w całym kraju! Najwyższy stopień alarmów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia dla wielu regionów kraju. Alerty ostrzegawcze wysyła też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RBC). Najwyższy stopień ostrzeżenia wprowadzono m.in. w województwie łódzkim, na Śląsku i na Opolszczyźnie. Ale burze mogą wystąpić na terenie całego kraju. Szczegółowe informacje na temat alertów znajdziecie >>> TUTAJ.

Niezwykły tunel w którym spotkał się Adolf Hitler i Benito Mussolini