Wypadek miał miejsce po godz. 20 w Emilii na drodze krajowej 91. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni pieszy w terenie zabudowanym, przechodząc poza wyznaczonym oznakowanym przejściem dla pieszych został potrącony przez kierującego fordem. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, pomimo przeprowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu. 34-letni kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okoliczności wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Zgierzu. Potrącony 37-latek nie posiadał żadnych odblasków.
Policja apeluje!
Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. - Apelujemy o korzystanie z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym. Okres jesienno – zimowy powoduje, iż zmieniające się warunki atmosferyczne, krótszy dzień, opady, bezpośrednio wpływa na odległość z jakiej pieszy jest widoczny dla kierujących. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo na drogach – nośmy odblaski - uprasza policja.