Praca w policji to Twoje marzenie? Szkoła policyjna to dobry początek! Oto 19 szkół średnich z klasami mundurowymi w Łódzkiem

2020-06-04 20:28

Jeśli stoicie przed wyborem szkoły średniej, a zastanawiacie się nad pracą w policji, to warto sprawdzić się już teraz. Szkoła policyjna lub klasa z profilem mundurowym to najlepsza opcja, aby zobaczyć czy jest to zajęcie dla Was. Po skończeniu liceum policyjnego łatwiej dostać się do policji - absolwenci klas policyjnych podczas składania dokumentów do służby w policji mają przy procesie rekrutacji dodatkowe punkty za ukończenie klasy o takim profilu. W województwie łódzkim jest aż 19 szkół średnich o profilu mundurowym.

Praca w policji

Jeśli zastanawialiście się nad pracą w policji to wybór klasy o profilu policyjnym pozwoli Wam sprawdzić, czy macie do niej predyspozycje.

Klasy policyjne współpracują z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, OSP w Łodzi z siedzibą w Sieradzu oraz jednostkami powiatowymi i miejskimi policji województwa łódzkiego. Uczniowie klas mundurowych biorą udział w szkoleniach, wyjazdach oraz działaniach - organizowane są m.in. turnieje, pikniki, zawody, biegi i inne policyjne wydarzenia.

Szkoła policyjna, klasa o profilu mundurowym

W województwie łódzkim jest aż 19 szkół średnich, w których są klasy o profilu policyjnym. To cztery szkoły w Łodzi, dwie w Skierniewicach i po jednej w: Pabianicach, Bełchatowie, Brzezinach, Tomaszowie Mazowieckim, Łasku (Ostrów), Łęczycy, Sieradzu (Warta), Piotrkowie Trybunalskim (Bujny), Opocznie, Radomsku, Zduńskiej Woli (Wojsławice), Kutnie oraz Wiśniowej Górze.

ZOBACZ W PONIŻSZEJ GALERII ADRESY! Oto szkoły średnie z klasami mundurowymi w woj. łódzkim!:

Rejestracja i aplikacja do szkół ponadpodstawowych odbędzie się w dniach 15 czerwca - 10 lipca 2020.

Jak dostać się do policji? Kto może dostać się do policji? [WYMAGANIA]

Służbę w policji pełnić może:

- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;- korzystający z pełni praw publicznych;- posiadający co najmniej średnie wykształcenie; - posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Testy do policji

A przed przyszłymi funkcjonariuszami są jeszcze testy do policji, w tym m.in. test sprawności fizycznej, test psychologiczny czy test wiedzy z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publiczne.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Publikował zdjęcia policjantów i ich rodzin oraz nawoływał do prześladowania. Pokazał kastety i broń podpisując "Wpadajcie pieski"

Już dziś możesz sprawdzić się w naszym quizie, w którym znajdziesz przykładowe pytania, jakie mogą znaleźć się na testach do policji. Powodzenia!

ĆWICZENIA WOJSKOWE DEFENDER - EUROPE 20 PLUS
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany