Prawie 12 mln zł dla łódzkich klubów. Które drużyny otrzymają wsparcie od miasta?

Łącznie dziewięć łódzkich klubów może liczyć na wsparcie finansowe władz miasta. Do podziału jest prawie 12 mln zł. Nie zostaną one jednak podzielone po równo.

W zeszłym roku największą dotację otrzymały siatkarki Grota Budowlanych
Autor: Archiwum serwisu W zeszłym roku największą dotację otrzymały siatkarki Grota Budowlanych

Na dofinansowanie z Urzędu Miasta Łodzi liczyć mogą kluby, które już w zeszłym roku skorzystały z miejskiej kasy. Są to: siatkarki Grota Budowlanych, żużlowcy Orła Łódź, rugbyści Master Pharm Budowlanych, koszykarki Cosinus Widzew, siatkarki ŁKS Commercecon, piłkarki nożne UKS SMS.

Dofinansowanie na ten sezon otrzymają również piłkarze ŁKS oraz Widzewa, a także rugbyści KS Budowlani. Wszystkie trzy drużyny skorzystają z takiego wsparcia po raz pierwszy. Kluby dostaną łącznie 4,3 mln zł na własne wydatki. 3,9 mln zł miasto przeznaczy na szkolenie. O tym który klub otrzyma jaką dotację, zdecyduje konkurs na wsparcie działalności ligowej i szkolenia sportowego. W zeszłym roku największą dotację otrzymały siatkarki Grota Budowlanych - 1,335 mln zł.

Dodatkowo w tym roku miasto wspomoże kluby w kwestii opłat za wynajmowane przez nie miejskie obiekty. W tym przypadku chodzi o 3,6 mln zł i takie obiekty, jak: Atlas Arena, stadiony przy ul. Unii oraz przy ul. Piłsudskiego.

Czytaj także: Łódź: Duże korki i utrudnienia na łódzkich drogach. Gdzie najgorzej?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki