Prognoza pogody na nowy tydzień. Lato w pełni! Meteorolodzy mają dobre wieści

2020-09-21 7:00 KM
Słońce nad kwiatami
Autor: CC Pixabay.com / danigeza Prognoza pogody. Lato w pełni! Meteorolodzy mają dobre wieści na nowy tydzień

Prognoza pogody na nowy tydzień. Meteorolodzy mają fantastyczne wieści! W Polsce lato ponownie przejmie inicjatywę i chociaż kalendarzowa jesień puka do naszych bram, to i tak warunki atmosferyczne zdecydowanie bardziej będą przypominać te, które kochamy podczas wakacji. Słońce i temperatura powyżej 20 stopni. Sprawdźcie aktualną prognozę pogody na naszym portalu.

Prognoza pogody na nowy tydzień. Lato w pełni! Meteorolodzy mają świetne wieści

Prognoza pogody na poniedziałek i nie tylko. Jeżeli martwiliście się delikatnym ochłodzeniem, którego byliśmy świadkami w ostatnich dniach, to mamy dla was bardzo dobre wieści. Do Polski wraca lato z prawdziwego zdarzenia. Już na początku obecnego tygodnia zetkniemy się z bardzo przyjemnymi warunkami atmosferycznymi. Potwierdza to znany meteorolog z Torunia.

- W całym kraju przeważać będzie słoneczna i sucha pogoda - niebo będzie na ogół bezchmurne. Po zimnym początku dnia, po południu temperatura powietrza wzrośnie do 25-26 stopni na zachodzie i południowym zachodzie oraz 20-21 stopni na północy. Południowo-wschodni wiatr powieje na ogół słabo - przekazuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Podobne temperatury zostaną z nami przynajmniej do środy. 23 września wrócą niestety opady deszczu, a w drugiej części tygodnia przyjdzie typowo jesienne ochłodzenie.

Czytaj też: Kiedy przyjdzie jesień? Meteorolodzy przekazują zaskakujące prognozy!

Prognoza pogody na poniedziałek. Jaka temperatura w dużych miastach? 21.09.2020

26°C w Warszawie, podobnie we Wrocławiu, Zielonej Górze i w Kielcach. Tylko nieco chłodniej w Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu. 21 stopni zobaczą na termometrach mieszkańcy Suwałk, a na Pomorzu bardzo dobre warunki dla wczasowiczów. W Gdańsku słupki rtęci pokażą ok. 23 stopni. W całej Polsce pogodnie, parasole raczej się wam nie przydadzą. 

- Tylko rano mogą gdzieniegdzie utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 300 m - przekazują eksperci IMGW na oficjalnej stronie Instytutu.

Kierowcom przypominamy - przy zamgleniach należy zachować szczególną ostrożność. Jedźcie wolniej i nie pozwólcie, by coś was rozpraszało. Kolejne wieści pogodowe już jutro na naszym portalu.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.