Protesty rolników na drogach woj. łódzkiego. Wyrzucili na drogę OBORNIK, przez kilka godzin jeździli ciągnikami! [WIDEO]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Tama66

Protesty rolników na drogach woj. łódzkiego. Wyrzucili na drogę OBORNIK, przez kilka godzin jeździli ciągnikami! [WIDEO]

2020-10-07 17:02

Protesty rolników miały dziś (7.10.2020 r.) miejsce w regionie łódzkim. Rolnicy blokowali drogi m.in. w powiecie łowickim, sieradzkim, skierniewickim i kutnowskim. Na rondzie Żołnierzy Niezłomnych w Smardzewie wyrzucili na jezdnię obornik, ruchem kierowała policja. Oto szczegóły i relacje wideo z protestów rolników w naszym regionie.

Rolnicy przez kilka godzin blokowali dziś (7.10) drogi województwa łódzkiego, głównie spowalniając ruch przejazdami ciągników. Akcja protestacyjna rozpoczęła się o godz. 10:00 w powiecie łowickim, gdzie zebrała się część rolników, a następnie ruszyli dalej.

Na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Smardzew (pow. sieradzki) rolnicy blokowali rondo Żołnierzy Niezłomnych, wyrzucając na jezdnię obornik. Ruchem kierowała policja.

Rolnicy wwieźli też na taczce obornik do biura Antoniego Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim i zostawili mu swoje postulaty. Domagają się od posła sprzeciwu wobec "piątki dla zwierząt".

Rolnicy pojawili się też w powiecie skierniewickim, gdzie na DK nr 70 między Skierniewicami a Belchowem kolumna ciągników spowalniała ruch poruszając się od ronda do ronda.

Blokowali ciągnikami również rondo na węźle Kutno-Północ przy zjeździe na autostradę A1 oraz rondo w Uniejowie na DK nr 72.

Rolnicy protestują w całej Polsce przeciwko ustawie "Piątka dla zwierząt". Organizatorem akcji protestacyjnej jest Agrounia.

Rolnicy z Podkarpacia zablokowali centrum Rzeszowa