Przez Łódź przejedzie kordon amerykańskich pojazdów, w tym transportery Stryker

i

Autor: wikipedia.org/public domain Przez Łódź przejedzie kordon amerykańskich pojazdów, w tym transportery Stryker

Przez Łódź przejedzie kordon amerykańskich pojazdów wojskowych. Żołnierze z USA zatrzymają się w pasażu Schillera

2016-02-22 11:42

Jutro (23 lutego) przez Polskę przejedzie około 30 pojazdów wojskowych armii amerykańskiej w ramach operacji „Knightrider”. Amerykańscy żołnierze zatrzymają się na noc w Łasku, a dłuższy przystanek zrobią w Łodzi na pasażu Schillera. SPRAWDŹCIE szczegóły!

We wtorek 22 lutego rozpocznie się „Rajd Rycerzy” – przez Polskę przejedzie około 30 pojazdów wojskowych armii amerykańskiej w trzech kolumnach w ramach operacji „Knightrider”. Amerykańscy żołnierze zatrzymają się na noc w Łasku, a także spotkają się z mieszkańcami Łodzi. 23 lutego wieczorem dojadą na poligon w Nowej Dębie, gdzie będą kontynuowali ćwiczenia z polską armią aż do 10 marca – wtedy wyruszą w drogę do Wędrzyna. Łącznie przejadą ponad 1300 kilometrów.

Amerykańscy żołnierze w Łodzi

Amerykańscy żołnierze spotkają się z łodzianami w pasażu Schillera o godz. 11. Spotkanie potrwa do godziny 13. Będzie to okazja, aby porozmawiać i z bliska obejrzeć amerykański sprzęt wojskowy, w tym transportery Stryker, pojazdy Humvee oraz pojazdy wspierające. W spotkaniu wezmą także udział polscy żołnierze z Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi i z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, którzy także zaprezentują swój sprzęt.

Operacja „Knightrider” - amerykańscy żołnierze w Łodzi

Celem „Rajdu Rycerzy” jest wykazanie swobody przemieszczania się wojsk NATO wewnątrz jego terytorium. Operacja „Knightrider” dowodzi zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw członkowskich NATO. Jest to kolejna faza ćwiczeń w ramach operacji Atlantic Resolve, rozpoczętej w kwietniu 2014 r. w celu zademonstrowania zaangażowania USA we wspólne bezpieczeństwo państw NATO oraz zapewnienie pokoju i stabilizacji w regionie wobec nielegalnych działań Rosji na Ukrainie.

Amerykańscy żołnierze w ciągu ostatnich 12 miesięcy kilkukrotnie spotykali się z mieszkańcami polskich miast - Białegostoku, Drawska Pomorskiego, Sandomierza, Rzeszowa i Torunia.