QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

2021-05-29 9:31
QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?
Autor: erickromansyah9/cc0/Pixabay.com QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics? Prawie każdy z nas marzył jako dziecko, by stać się którymkolwiek z nich i mieć nadprzyrodzone zdolności. Od wielu lat o prymat w świecie superbohaterów rywalizują komiksy Marvela i DC, które wykreowały Avengers, czyli m.in. Thora, Kapitana Amerykę Iron Mana, oraz Batman czy Supermana. W naszym quizie znajdziecie ich jednak o wiele więcej. Jeśli chcecie ich sobie przypomnieć, przypominamy, że dziś wieczorem premiera filmu "Avengers: Koniec gry" w otwartej telewizji.

QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

Avengers i inni superbohaterowie. Trudno rozstrzygnąć, kto jest superbohaterem wszech czasów, tak samo jak trudno rozstrzygnąć, kto dzierży prymat w ich komiksowym świecie: Marvel czy DC Comics? Każde z nich ma już swoje filmowe uniwersum, czyli Marvel Cinematic Universe i DC Extended Universe, które przez ostatnią dekadę dosłownie zalały rynek swoimi superprodukcjami. Podobnie jak w tych obrazach, tak i w naszym quizie nie zabraknie tak znanych superbohaterów Marvela, jak Avengers - wśród których są m.in.: Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Spider-Man czy Hulk - i X-Men oraz superbohaterów DC Comics, jak Batman i Superman.

Avengers należą do chyba najpopularniejszej serii filmowej o superbohaterach. Zapoczątkował obraz z 2012 w reżyserii Jossa Whedona zatytułowany po prostu "Avengers". Trzy lata później spod ręki tego samego twórca otrzymaliśmy "Avengers: Czas Ultrona". Misję kontynuowania opowieści o przygodach superbohaterów powierzono następnie braciom Joemu i Anthony'emu Russo, którzy zamknęli serię dwoma niezwykle spektakularnymi filmami: "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec gry", którego premierę w otwartym kanale telewizyjnym będzie mogli zobaczyć dziś wieczorem (Polsat godz. 20).

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE