QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

i

Autor: erickromansyah9/cc0/Pixabay.com QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

2021-05-29 9:31

Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics? Prawie każdy z nas marzył jako dziecko, by stać się którymkolwiek z nich i mieć nadprzyrodzone zdolności. Od wielu lat o prymat w świecie superbohaterów rywalizują komiksy Marvela i DC, które wykreowały Avengers, czyli m.in. Thora, Kapitana Amerykę Iron Mana, oraz Batman czy Supermana. W naszym quizie znajdziecie ich jednak o wiele więcej. Jeśli chcecie ich sobie przypomnieć, przypominamy, że dziś wieczorem premiera filmu "Avengers: Koniec gry" w otwartej telewizji.

QUIZ. Avengers i inni superbohaterowie. Rozpoznasz postacie Marvel i DC Comics?

Avengers i inni superbohaterowie. Trudno rozstrzygnąć, kto jest superbohaterem wszech czasów, tak samo jak trudno rozstrzygnąć, kto dzierży prymat w ich komiksowym świecie: Marvel czy DC Comics? Każde z nich ma już swoje filmowe uniwersum, czyli Marvel Cinematic Universe i DC Extended Universe, które przez ostatnią dekadę dosłownie zalały rynek swoimi superprodukcjami. Podobnie jak w tych obrazach, tak i w naszym quizie nie zabraknie tak znanych superbohaterów Marvela, jak Avengers - wśród których są m.in.: Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Spider-Man czy Hulk - i X-Men oraz superbohaterów DC Comics, jak Batman i Superman.

Avengers należą do chyba najpopularniejszej serii filmowej o superbohaterach. Zapoczątkował obraz z 2012 w reżyserii Jossa Whedona zatytułowany po prostu "Avengers". Trzy lata później spod ręki tego samego twórca otrzymaliśmy "Avengers: Czas Ultrona". Misję kontynuowania opowieści o przygodach superbohaterów powierzono następnie braciom Joemu i Anthony'emu Russo, którzy zamknęli serię dwoma niezwykle spektakularnymi filmami: "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec gry", którego premierę w otwartym kanale telewizyjnym będzie mogli zobaczyć dziś wieczorem (Polsat godz. 20).

QUIZ. Avengers i wielu innych. Rozpoznasz superbohaterów Marvel i DC Comics?

Pytanie 1 z 18
Jak naprawdę nazywał się Spider-Man?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany