QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

i

Autor: uwekern/cc0/Pixabay.com QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy wiesz, gdzie wypoczywają rodacy? 8/10 to wyzwanie

2022-07-07 16:51

Najnowszy quiz geograficzny to analiza najpopularniejszych zagranicznych kierunków wakacyjnych Polaków, i to w czasie wakacji 2022. Podobnie jak w ostatnim czasie nie słabnie zainteresowanie wczasami w Turcji, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii czy Bułgarii. Poza Europą nasi rodacy wybierają na ogół północną Afrykę, z Egiptem na czele. Czy znacie tamtejsze kurorty?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Turcja, Grecja, Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, a także m.in. Cypr i Malta - to najpopularniejsze kierunki na zagraniczne wakacje 2022 dla Polaków. Poza Europą dominuje północna Afryka, gdzie na ogół wybieramy Egipt i Tunezję. Czy wy też spędzacie wczasy za granicą? W wyżej wymienionych krajach nie brakuje ekskluzywnych kurortów, które najchętniej wybierają nasi rodacy, dlatego ta tematyka znalazła swoje odzwierciedlenie w naszym najnowszym quizie. Co zapamiętaliście z zagranicznych wojaży z tego roku i wcześniejszych lat? Turcja i Grecja to najczęściej wybierane kierunki nie tylko na wakacje 2022, ale i z poprzednich sezonów urlopowych. Trochę rzadziej, ale i tak dosyć często odwiedzamy Hiszpanie i Włochy, a do Bułgarii Polacy jeździli już w czasach PRL-u. W ostatnim czasie do najpopularniejszych wyborów dołączyła za to Chorwacja. Z kolei Egipt i Tunezja są oblegane przez turystów z całego świata. W naszym quizie najpopularniejszym kierunkom wakacyjnym towarzyszą też najpopularniejsze kurorty i miejscowości wypoczynkowe.

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Dopasujesz atrakcję turystyczną do miasta? Nie tylko dla maturzystów

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice państw świata. To nie zawsze największe miasta, więc uważaj!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?