QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

i

Autor: uwekern/cc0/Pixabay.com QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy wiesz, gdzie wypoczywają rodacy? 8/10 to wyzwanie

2022-07-07 16:51

Najnowszy quiz geograficzny to analiza najpopularniejszych zagranicznych kierunków wakacyjnych Polaków, i to w czasie wakacji 2022. Podobnie jak w ostatnim czasie nie słabnie zainteresowanie wczasami w Turcji, Grecji, Chorwacji, Hiszpanii czy Bułgarii. Poza Europą nasi rodacy wybierają na ogół północną Afrykę, z Egiptem na czele. Czy znacie tamtejsze kurorty?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Turcja, Grecja, Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, a także m.in. Cypr i Malta - to najpopularniejsze kierunki na zagraniczne wakacje 2022 dla Polaków. Poza Europą dominuje północna Afryka, gdzie na ogół wybieramy Egipt i Tunezję. Czy wy też spędzacie wczasy za granicą? W wyżej wymienionych krajach nie brakuje ekskluzywnych kurortów, które najchętniej wybierają nasi rodacy, dlatego ta tematyka znalazła swoje odzwierciedlenie w naszym najnowszym quizie. Co zapamiętaliście z zagranicznych wojaży z tego roku i wcześniejszych lat? Turcja i Grecja to najczęściej wybierane kierunki nie tylko na wakacje 2022, ale i z poprzednich sezonów urlopowych. Trochę rzadziej, ale i tak dosyć często odwiedzamy Hiszpanie i Włochy, a do Bułgarii Polacy jeździli już w czasach PRL-u. W ostatnim czasie do najpopularniejszych wyborów dołączyła za to Chorwacja. Z kolei Egipt i Tunezja są oblegane przez turystów z całego świata. W naszym quizie najpopularniejszym kierunkom wakacyjnym towarzyszą też najpopularniejsze kurorty i miejscowości wypoczynkowe.

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. O który kraj chodzi? Rozpoznasz ten kształt na mapie?

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Dopasujesz atrakcję turystyczną do miasta? Nie tylko dla maturzystów

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Czytaj też: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice państw świata. To nie zawsze największe miasta, więc uważaj!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Tam jeżdżą na zagraniczne wakacje Polacy. Jak się nazywają te kurorty?

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa popularne wśród Polaków miasto na Riwierze Tureckiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE