QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Zjeździłeś Polskę wzdłuż i wszerz? Rozpoznasz te miejsca po zabytkach?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexelx/Engin_Akyurt /zdjęcie ilustracyjne

test dla turystów

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znasz Polskę jak własną kieszeń? Rozpoznaj te miejsca po zabytkach

2022-08-11 5:00

Wydaje Ci się, że znasz większość zabytków w Polsce? Zjeździłeś nasz kraj wzdłuż i wszerz i jesteś przekonany, że już niewiele może Cię zaskoczyć? Nasz quiz może to szybko zweryfikować. Jeśli uda Ci się zdobyć 10/10 punktów, możesz uważać się za znawcę. Większość jednak ledwo daje radę wskazać zaledwie połowę prawidłowych odpowiedzi. Z Tobą będzie inaczej? Sprawdź się!

Nawet, jeśli zjeździłeś Polskę wzdłuż i wszerz, prawdopodobnie jest jeszcze niejedno miejsce, o którym nie miałeś bladego pojęcia, a które warto zobaczyć. Rozwiąż ten quiz, a przekonasz się, ile masz do nadrobienia! A może następną wycieczkę zaplanujesz do któregoś z tych miejsc? Zaczynamy!

Rozwiąż ten quiz, a przekonasz się, o ilu polskich zabytkach nie miałeś nawet pojęcia!

Pytanie 1 z 10
Rotunda romańska pod wezwaniem św. Mikołaja z przełomu XI/XII wieku, która znajduje się na banknocie 20-złotowym mieści się w...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Frank Sinatra z kielnią w ręce? Tomasz z Lublina śpiewa tynkując ściany
Nasi Partnerzy polecają