QUIZ. Daniel Craig czy ktoś inny? Nie czas umierać, tylko wybrać najlepszego Jamesa Bonda!

i

Autor: Dr. Blofeld (domena publiczna)/Allan warren (CC BY-SA 3.0)/www.GlynLowe.com/CC BY 2.0 - wszystkie Wikimedia Commons QUIZ. Daniel Craig czy ktoś inny? "Nie czas umierać", tylko wybrać najlepszego Jamesa Bonda!

QUIZ. Daniel Craig czy ktoś inny? "Nie czas umierać", tylko wybrać najlepszego Jamesa Bonda!

2021-09-30 23:00

Daniel Craig czy ktoś inny? Kto był najlepszym Jamesem Bondem? Słynnego brytyjskiego agenta 007 zagrało w sumie sześciu aktorów, a wszyscy fani serii nieustannie zastanawiają się, kto zrobił to najlepiej. Jako pierwszy w tę kultową postać wcielił się Sean Connery, a ostatnim Jamesem Bondem jest Daniel Craig, który zagrał go po raz 5. w "Nie czas umierać".

QUIZ. Daniel Craig czy ktoś inny? Kto był najlepszym Jamesem Bondem?

Daniel Craig czy ktoś inny? Kto był najlepszym Jamesem Bondem w historii? Ten spór trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, dlatego przygotowaliśmy dla was quiz, który może wam w tym pomóc. Czy bardziej przemawia do was elegancki Sean Connery, tyle samo szarmancki co sarkastyczny Roger Moore, uwodzicielski Pierce Brosnan czy kontrolujący emocje Daniel Craig? Który z nich najlepiej odtwarza postać brytyjskiego agenta 007, którego stworzył Ian Fleming? Jako pierwszy w Jamesa Bonda w filmie "Dr. No" wcielił się Sean Connery, który zagrał następnie w czterech kolejnych obrazach serii, by zostać zastąpionym w "Tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" przez George'a Lazenby'ego. Connery powrócił w "Diamenty są wieczne", po czym na kolejne 12 lat rolę Jamesa Bonda zabukował sobie Roger Moore. W drugiej połowie lat 80. w agenta 007 wcielał się Timothy Dalton, a po 6 letniej przerwie nastał czas Pierce'a Brosnana, który zagrał w czterech kolejnych filmach z serii. Od 2006 r. nowym Jamesem Bondem jest Daniel Craig.

Daniel Craig kończy występy w roli Jamesa Bonda. 1 października polska premiera "Nie czas umierać”

Daniel Craig wcielał się w postać Jamesa Bonda, a teraz zrobi to, jak sam zapowiedział, ostatni raz. 1 października będzie miała miejsce polska premiera 25. filmu z serii przygód o agencie 007. Tym razem James Bond wraca z emerytury, by pomóc staremu kompanowi, Felixowi Leiterowi z CIA, i uwolnić porwanego naukowca. Daniel Craig wystąpił ponadto w następujących obrazach: "Casino Royale", "Quantum od Solace", "Skyfall" i "Spectre". Jego następcy w roli Jamesa Bonda jeszcze nie znamy.

Connery, Moore, a może Craig? Kto był najlepszym Bondem? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
W pierwszym filmie o przygodach Jamesa Bonda (w tej roli Sean Connery) przeciwnikiem agenta 007 był Dr. No - czym się wyróżniał?
Sonda
Kto był najlepszym Jamesem Bondem?