QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i Queen?

i

Autor: https://weheartit.com/entry/58777168 (CC BY-SA 3.0); Bernd Brägelmann (CC BY-SA 3.0) - oba Wikimedia Commons QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i Queen?

QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o legendarnym wokaliście i Queen?

2021-11-24 14:40

Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Wokalista zespołu Queen odszedł 24 listopada 1991 r. w Londynie w wieku 45 lat. Bezpośrednią przyczyną zgonu było grzybicze zapalenie płuc, ale wywołane przez AIDS - Freddie Mercury był nosicielem wirusa HIV. Wokalista Queen do dziś jest wspominany przez rzesze fanów na świecie, jako że był obdarzony unikalnym głosem.

QUIZ. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Co wiecie o wokaliście i zespole Queen?

Freddie Mercury zmarł 30 lat temu. Informacja o śmierci wokalisty Queen obiegła świata dokładnie 24 listopada 1991 r. Freddie Mercury zmarł w Londynie w wieku 45 lat w wyniku grzybiczego zapalenia płuc, które było skutkiem obniżenia odporności wywołanego przez AIDS. Mimo że do jego zgonu doszło tak dawno nadal, jest uważany za jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki rozrywkowej, a jego koncert z zespołem Queen urosły do miana kultowych i legendarnych, by wspomnieć tylko show, jaki dali Freddie Mercury i spółka w Londynie w 1985 r. w ramach imprezy Live Aid. Z kolei utwór "Bohemian Rhapsody", łączący różne stylistyki, jest przez wielu melomanów uważany za najlepszy, jaki kiedykolwiek powstał. Freddie Mercury zostawił po sobie ogromną spuściznę i za kolejne kilkadziesiąt nadal będziemy wspominać go przy okazji różnych rocznic, robiąc to do taktów ulubionych piosenek Queen.

Freddie Mercury to jedna z najwybitniejszych osobowości w świecie muzyki, który wywarł wpływ na nowe pokolenia artystów. Inspiracje Queen i solową twórczością wokalisty można do dziś znaleźć w wielu produkcjach z całego świata, które próbują zmierzyć się z niedościgłym wzorem, jaki stworzyli Freddie Mercury i spółka. Jeśli sami chcecie się przekonać, co zawdzięczamy wokaliście i zespołowi Queen, zapraszamy do naszego quizu. Freddie Mercury zmarł 30 lat temu, ale jego muzyka będzie żyła wiecznie.

Nasi Partnerzy polecają