QUIZ. Oscary 2022. Który film dostał Oscara? Sprawdź, czy pamiętasz zwycięzców wcześniejszych gal

i

Autor: analogicus/cc0/Pixabay.com QUIZ. Oscary 2022. Który film dostał Oscara? Sprawdź, czy pamiętasz zwycięzców wcześniejszych gal

QUIZ. Oscary 2022. Który film dostał Oscara? Sprawdź, czy pamiętasz wcześniejsze gale. 10/15 to obowiązek!

2022-03-27 11:00

Oscary 2022 już w nocy z niedzieli na poniedziałek, 27-28 marca. My wracamy jednak do wcześniejszych gal oscarowych i ich bohaterów. W blisko 100-letniej historii Oscarów nie brakowało wielkich wybuchów radości i łez smutku, których doświadczymy zapewne w czasie Oscarów 2022. Pamiętacie zdobywców tych prestiżowych statuetek? W oczekiwaniu na Oscary 2022 zapraszamy do naszego quizu.

Oscary 2022. Który film dostał Oscara? Sprawdź, czy pamiętasz zwycięzców wcześniejszych gal

Oscary 2022 już dziś w nocy. Ceremonia odbędzie się z niedzieli na poniedziałek 27-28 marca. W naszym quizie zachęcamy jednak do przypomnienia sobie, co działo się w czasie poprzednich gal oscarowych. Oscary to nie tylko wielki splendor dla jego zdobywcy, ale czasem też jego przekleństwo. Reżyser Martin Scorsese otrzymał statuetkę w 2006 r., czyli po prawie 40 latach kariery i 6 nominacjach. Podobną drogę przebył Leonardo DiCaprio, który po raz pierwszy był nominowany do Oscara już w 1994 r., jednak czekał na nagrodę przez kolejne 22 lata. Z kolei Tatum O'Neal otrzymała Oscara, mając ledwie 10 lat (jako najmłodsza aktorka w historii), ale był to jednocześnie jej pierwszy i ostatni tak duży sukces w karierze. Jeśli te i inne wydarzenia związane z Oscarami nie mają przed wami tajemnic, zapraszamy do naszego quizu. ODPOWIEDZ NA PYTANIA PONIŻEJ!

Czytaj też: Oscary 2022. To szok, co dzieje się za kulisami. Polka zdradziła nam prawdę

Oscary 2022. Kto wygra? Wśród najlepszych filmów "Psie pazury" i "Diuna"

Oscary 2022 już za pasem. 94. ceremonię wręczenia prestiżowych statuetek zaplanowano w nocy z niedzieli, 27 marca, na poniedziałek, 28 marca, polskiego czasu. Gala oscarowa odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood, w Los Angeles. Aż 12 nominacji do Oscarów 2022 uzyskał film Jace Campion "Psie pazury" - otrzymała ona już Oscara w 1994 r. za scenariusz do film "Fortepian", którego była też reżyserką. 10 nominacji uzyskała z kolei "Diuna", która na motywach powieści pod tym samym tytułem wyreżyserował Denis Villeneuve - filmy kanadyjskiego twórcy robią w ostatnich latach furorę na całym świecie. Szansę na statuetkę w czasie gali Oscary 2022 - za pierwszoplanową rolę męską - mają natomiast tak znani aktorzy, jak m.in. Javier Vardem czy Danzel Washington, dwukrotny zdobywca nagrody. Wśród kobiet nominacje, w tej samej kategorii, otrzymały: Jessica Chastain, Olivia Colman, Penélope Cruz, Nicole Kidman i Kristen Stewart. O najlepszy scenariusz oryginalny powalczy Kenneth Branagh za "Belfast", a Villeneuve będzie miał szansę również na statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany.

Czytaj też: Oscary 2022. Kiedy i gdzie obejrzeć galę? Transmisja online

Nasi Partnerzy polecają