QUIZ. Quentin Tarantino kończy 60 lat. Pamiętacie jego kultowe filmy? Te teksty trzeba znać na pamięć!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Quentin Tarantino i jego filmy to temat naszego najnowszego quizu. Wybitny reżyser i scenarzysta obchodzi 27 marca swoje 60. urodziny

QUIZ. Quentin Tarantino kończy 60 lat. Pamiętacie jego kultowe filmy? Te sceny trzeba znać!

2023-03-27 5:00

Quentin Tarantino i jego filmy to temat naszego najnowszego quizu. Wybitny reżyser i scenarzysta obchodzi 27 marca swoje 60. urodziny. Jego pierwszym pełnometrażowym obrazem były świetnie przyjęte "Wściekłe psy", a 2 lata później swoją premierę miał "Pulp Fiction", jeden z najbardziej rozpoznawanych obrazów Quentina Tarantino. W kolejnych latach nakręcił nie mniej znane filmy, jak m.in. "Kill Bill", "Bękarty wojny" czy "Django".

QUIZ. Quentin Tarantino i jego filmy. Wybitny reżyser kończy 60 lat

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

QUIZ. Quentin Tarantino i jego filmy. Pamiętacie te kultowe teksty?

Pytanie 1 z 10
Co zapowiada Marcellus Wallace w "Pulp Fiction", chcąc zemscić się na policjancie, który go upokorzył?