Już w połowie marca rusza w Łodzi akcja informacyjna o zmianach w komunikacji miejskiej. Każdy łodzianin dostanie szczegółowe informacje do swojej skrzynki pocztowej - gazetkę oraz składaną mapkę. Na każdym przystanku w mieście zawisną też specjalne plakaty z informacją.
Na wiatach przystankowych natomiast będzie widniał schemat tras tramwajowych i autobusowych. Wcześniej oddzielnie były pokazywane schematy tramwaju i autobusu. Dziś jest jeden, który pokazuje całość komunikacji miejskiej w Łodzi.
Od 2 kwietnia w całym mieście ruszą też mobilne punkty informacji - wolontariusze, którzy będą pomagać łodzianom w zapoznaniu się ze zmianami. Przeszkoleni specjalnie zostaną także motorniczowie i kierowcy oraz kontrolerzy biletów.
Zmiany w komunikacji miejskiej w Łodzi mają przynieść wyraźne usprawnienie w ruchu tramwajów i autobusów, np. wspólna częstotliwość dla taboru MPK wyniesie 12 minut, a w głównym punkcie systemu, czyli na przystanku Centrum, łączącym trasę W-Z z ŁTR tramwaje będą podjeżdżać co 3 minuty. Łódź została podzielona na 12 obszarów komunikacyjnych z dokładnym rozpracowaniem możliwych połączeń autobusowych i tramwajowych, na kilkunastu nowych ulicach pojawią się autobusy, a szereg linii ulegnie zmianie. W sumie o 40 km wydłużą się trasy MPK. Zwiększy się również tabor tramwajowy.
Czytaj też: MPK ma nowe urządzenia do sprawdzania biletów i wystawiania mandatów [WIDEO]. Teraz tak łatwo nie oszukasz kontrolera. Do jakich danych mają dostęp?
Zmiany zostaną wprowadzone od 2 kwietnia 2017 r.