Rozpacz 26-latki spod Skierniewic. Oto, jak oszukano ją na 70 tys. zł

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Counselling /zdjęcie ilustracyjne

Rozpacz 26-latki spod Skierniewic. Oto, jak oszukano ją na 70 tys. zł

2021-08-23 14:27

Pomimo licznych apeli i ostrzeżeń policji przed oszustami, w miniony weekend aż 20 tysięcy złotych straciła ze swojego konta 26-letnia mieszkanka gminy Bolimów w powiecie skierniewickim. Ponadto oszuści wzięli na nią gigantyczny kredyt. Jak do tego doszło?

W minioną sobotę (21 sierpnia) do skierniewickiej komendy zgłosiła się młoda kobieta, która zawiadomiła o wyłudzeniu ponad 70 tysięcy złotych. Jak opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna mówiący ze wschodnim akcentem. Przedstawił się jako pracownik banku i powiedział, że doszło do włamania na jej konto bankowe, z którego dokonano przelewu 700 złotych. Kobieta uwierzyła, że musi podać hasło do swojego konta bankowego, aby odzyskać te pieniądze. - 26-letnia mieszkanka gminy Bolimów zastosowała się do wszystkich poleceń, jakie wydawał oszust. Zainstalowała oprogramowanie, dzięki któremu przestępcy uzyskali dostęp do jej telefonu, a także generowała kody blik, które następnie zatwierdzała. Dzięki temu sprawcy wypłacili z jej konta 20 tysięcy złotych oraz zaciągnęli kredyt na kwotę 51 tysięcy złotych. Wypłaty gotówki dokonano w walucie dram armeński - podaje policja.

Została zamordowana za 1300 zł, spoczęła w grobie z rodzicami

To kolejny przypadek oszustwa w województwie łódzkim w ostatnim czasie. Trzy miesiące wcześniej, w podobnych okolicznościach, 62-letnia skierniewiczanka straciła 150 tysięcy złotych. Wówczas pokrzywdzona również uwierzyła w szybki zysk przy zakupie krypotwalut. Straciła oszczędności, a na jej dane zostały zaciągnięte kredyty.