Łódź: Ruszył proces Mamuki K., rzeźnika z Gruzji, który zabił piękną Paulinę

i

Autor: Dariusz Kucharski

ŁÓDŹ: Zabił 28-letnią Paulinę, DZIŚ STANĄŁ PRZED SĄDEM. Gruzin Mamuka K. w areszcie ZMIENIŁ WYGLĄD [ZDJĘCIA]

2020-11-09 12:01

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Nieco ponad dwa lata tamu w samym centrum Łodzi zaginęła piękna, 28-letnia Paulina. Po kilku dniach jej ciało odnaleziono w zaroślach na obrzeżach miasta. Młoda kobieta została brutalnie zamordowana przez obywatela Gruzji Mamukę K., który potem uciekł na Ukrainę. Tam został zatrzymany, po kilku miesiącach przekazano go Polsce, a dziś (9.11) przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczyna się proces oskarżonego o zabójstwo mężczyzny, który w swoim rodzinnym kraju zarabiał na życie jako rzeźnik przy rozbieraniu mięsa.

Dziś (9.11.2020) przed Sądem Okręgowym w Łodzi rozpoczyna się proces Gruzina oskarżonego o zabójstwo 28-latniej Pauliny D. W tym miejscu prowadzimy relację na żywo.

RUSZA PROCES MAMUKI K.

AKTUALIZACJA:

11:00 Prokurator odczytuje akt oskarżenia

Prokurator rozpoczyna odczytywanie aktu oskarżenia. Mamuka K. Słucha go ze spuszczoną głową. Po odczytaniu proces zostaje utajniony.

Prokurator rozpoczyna odczytywanie aktu oskarżenia. Mamuka K. Słucha go ze spuszczoną głową

i

Autor: Dariusz Kucharski

10:45 Rozpoczyna się pierwsza rozprawa w procesie Mamuki K.

Mężczyzna w areszcie zapuścił długą brodę. Pełnomocnik mamy Pauliny złożył wniosek o wyłączenie jawności procesu. Mamuka K. chce obecności mediów. Sąd przychylił się do tego wniosku. Dziennikarze mogą zostać jedynie na odczytaniu aktu oskarżenia. 

Prokurator rozpoczyna odczytywanie aktu oskarżenia

i

Autor: Dariusz Kucharski

10:30 W sądzie obecni są mama i brat zmarłej

- Dla nas to bardzo trudne chwile - powiedziała jedynie mama Pauliny.

10:15 Za chwilę ruszy proces Mamuki K.

Mamuka K. dotarł właśnie do sądu. Za chwilę rozpocznie się proces.

9:35 Rozprawa opóźniona. Konwój z Gruzinem nie wyruszył jeszcze z aresztu

Sąd poinformował że proces rozpocznie się z co najmniej godzinnym opóźnieniem. Konwój, który miał przewieźć oskarżonego z aresztu w Piotrkowie Trybunalskim nie wyruszył jeszcze w drogę do Łodzi.

9:25 Akt oskarżenia będzie odczytywać prokurator Krzysztof Sieruga

- Podejrzany usłyszał zarzuty zabójstwa i gwałtu - powiedział przed salą rozpraw. - Do pierwszego czynu się przyznał, nie przyznał się do gwałtu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 12 lat do dożywocia.

9:05 Dziennikarze gromadzą się w sądzie

Już za pół godziny rozpocznie się proces Mamuki K.. W Sądzie Okręgowym w Łodzi czeka już spora liczba dziennikarzy. Za chwilę pierwsi reporterzy mają być wpuszczeni na salę sądową nr 1. To jedna z dwóch największych sal w tym budynku. Mamuka K. zasiądzie na ławie oskarżonych za kuloodporną szybą. 

Łódź: Rusza proces Mamuki K., rzeźnika z Gruzji, który zabił piękną Paulinę [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Dariusz Kucharski

Zabójstwo Pauliny D. wstrząsnęło całą Łodzią

Paulina D. ostatni raz widziana była w sobotę, 20 października 2018 roku, około godziny 8 rano na skrzyżowaniu alei Kościuszki i ulicy Zielonej w Łodzi. Z zapisów monitoringu wiadomo, że towarzyszył jej starszy o kilkanaście lat mężczyzna. Gdy wieczorem nie wróciła do domu, jej mama zgłosiła zaginięcie córki.

ZOBACZ TEŻ: ZAGINĘŁA 17-nastolatka z Łodzi! Widzieliście Weronikę? [NOWE FAKTY]

Policjanci dość szybko ustalili, że ostatnim miejscem pobytu 28-latki był hostel, w którym mieszkali Gruzini pracujący na łódzkich budowach. To tam doszło do krwawego dramatu. Paulina została pobita i zasztyletowana. Z wyników sekcji zwłok wynika, że do mordu doszło na tle seksualnym. Zabójca ciało kobiety zapakował w torbę i porzucił w lasku, niedaleko drogi wyjazdowej z Łodzi w kierunku Katowic. Próbował ukryć się na Ukrainie, ale tam dopadli go polscy policjanci. Mężczyźnie grozi dożywocie.