Sanepid w Radomiu. Numer telefonu. Jak się skontaktować?

i

Autor: pixabay.com Sanepid ostrzega oraz monitoruje sytuacje związane z zagrożeniem epidemiologicznymi.

Sanepid w Łodzi. Numer telefonu. Jak się skontaktować?

2020-01-30 13:13

Sanepid sprawuje nadzór sanitarny, koncentrując się na ochronie zdrowia przed niekorzystnym wpływem środowiska, a także ma za zadanie zapobiegać powstawaniu chorób, w tym zakaźnych i zawodowych. Państwowa Inspekcja Sanitartna monitoruje sytuacje związane z zagrożeniem epidemiologicznym i ostrzega przed nimi.

W ostatnich dniach Sanepid skupia się na koronawirusie, którego źródło wykryto w chińskim Wuhan. Obecnie wirus rozprzestrzenił się już na całe Chiny. Z jego powodu zmarło już 170 osób. Przypadki zakażeń odnotowano również we Francji, Finlandii oraz w Niemczech. W Polsce nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Okres wylęgania choroby może trwać do 14 dni (najczęściej 5-6 dni), dlatego w tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinni obserwować swój stan zdrowia.

Objawy zakażenia to: wysoka temperatura ciała 38 st. C i powyżej, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem. Mogą również wystąpić: katar, bóle mięśniowe oraz dreszcze.

Każdą informację o stwierdzonym przypadku, podejrzanym o zakażenie koronawirusem należy w trybie natychmiastowym zgłosić do właściwego, ze względu na miejsce podejrzenia, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lub innego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi znajduje się:

- przy ul. Przybyszewskiego 10, kontakt tel.: 42 253-99-00
- przy ul. Pomorskiej 96, kontakt tel.: 42 253-90-00

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi znajduje się przy ul. Wodnej 40, kontakt tel.: 42 253-62-00.

Specjalistyczną pomoc medyczną w zakresie chorób zakaźnych w Łodzi można uzyskać w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego przy ul. Kniaziewicza 1/5. W przypadku nasilonych objawów, transport powinno zabezpieczyć Ratownictwo Medyczne. Wskazane jest, aby powiadomić placówkę medyczną telefonicznie o podejrzeniu zachorowania (w celu umożliwienia personelowi medycznemu zastosowania odpowiedniej ochrony w momencie konsultacji, przyjęcia pacjenta do szpitala, badań).

Nasi Partnerzy polecają