Spędzasz weekend 28, 29 i 30 października w Łodzi? Sprawdź, co się dzieje!

i

Autor: pixabay.com /zdjęcie ilustracyjne

Co się dzieje w mieście?

Spędzasz weekend 28, 29 i 30 października w Łodzi? Sprawdź, co się dzieje!

2022-10-28 9:41

Spędzacie weekend 28, 29 i 30 października w Łodzi? Oto kilka wydarzeń, które mogą Was zainteresować. Sprawdź, co się dzieje w Łodzi!

W tym artykule prezentujemy Wam listę ciekawych wydarzeń odbywających się w ten weekend w naszym mieście. Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie 28, 29 i 30 października w Łodzi, to być może zainteresują Was poniższe propozycje. Wśród nich m.in.: bezpłatne spacery po Łodzi, koncerty, wystawy, znajdzie się też coś dla najmłodszych. Zachęcamy Was do komentowania. Jeśli wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, o którym nie napiliśmy, zostawcie nam informację w komentarzu poniżej.

Spacery po Łodzi

W weekend (29–30 października) szykują się wyjątkowe spacery po Łodzi. W sobotę będzie można wybrać się na spacer Z Fundacją Ulicy Piotrkowskiej. Uczestnicy przyjrzą się bogactwu detali architektonicznych łódzkich kamienic. Bartek Damian Mielniczek, przewodnik, opowie o najważniejszych obiektach architektonicznych i przybliży historię stylów architektonicznych, które zdominowały łódzką architekturę. Spacer jest bezpłatny. Start o godz. 11:00 przy pomniku Jednorożca.

Z kolei w niedzielę Łódzki Szlak Kobiet zaprasza na tradycyjny, zaduszkowy spacer przypominający o losach kobiet, które spoczywają na Cmentarzu Starym w Łodzi. Uczestnicy usłyszą historię harcerek zaangażowanych w walkę zbrojną oraz przystaną przy mogile harcerek, które spoczywają tu po tragicznym wypadku na jeziorze Gardno, żołnierek ZWZ AK i twórczyń Łodzi akademickiej (m.in. Stefanii Skwarczyńskiej) oraz wykładowczyń Uniwersytetu Łódzkiego i Szkoły Filmowej. Udział bezpłatny. Zbiórka przy bramie wejściowej na cmentarz katolicki przy ul. Ogrodowej o godz. 11:00.

Halloween w Manufakturze

Manufaktura zaprasza na strrraszne Halloween! W najbliższy weekend (29–30 października) opanują ją pomarańczowe dynie i straszliwe dekoracje – pajęczyny, pająki oraz duchy.

Na amatorów mocnych wrażeń czeka zamek strachów! – Wystarczy wsiąść do wagonika, który zabierze Was w podróż wśród najokropniejszych stworów. Mobilna konstrukcja znajduje się w Alei Dobrego Smaku na rynku Manufaktury, wzdłuż ogrodzenia z Muzeum Miasta. Bilety wstępu kosztują: 20 zł bilet rodzinny (rodzic i dziecko), 15 zł bilet normalny. Halloweenowe szaleństwo opanuje także Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt. Tam mali fani upiornych wrażeń będą mieli okazję świętować aż trzykrotnie! Pierwszy bal Halloweenowy odbędzie się już 28 października, a kolejne – 30 i 31 października, wszystkie w godzinach 17:30–19:30. W programie m.in. konkursy i zabawy z animatorami, strasznie pyszny poczęstunek, a także wybory upiora roku. Na Halloween gotowi są także restauratorzy. Tematyczne dekoracje znajdziecie m.in. w Tawernie, Sphinxie czy Galicji, a Whiskey in the Jar zaprasza na przebieraną imprezę w piątek od godz. 20:00.

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 17) zaprasza na wspólne świętowanie obchodów 47. rocznicy swojego powstania.

Dorobek 13 polskich fotografek prasowych, które były jedynymi kobietami w męskich zespołach lub pracowały w pojedynkę w latach 1970–1990, będzie można poznać podczas sobotniego (29 października) oprowadzania kuratorskiego po wystawie czasowej "Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek". Start o godz. 16:00. Bilety: 5 i 7 zł.

Z kolei w niedzielę (30 października) będzie można wybrać się na urodzinowe oprowadzanie po pałacu Poznańskiego. Uczestnicy poznają nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca, ale również kulisy powstawania Muzeum Miasta Łodzi. Start o godz. 16:00. Wstęp: 5 lub 7 zł.

Kult w Wytwórni

Ikona polskiego rocka z Kazikiem Staszewskim – charyzmatycznym wokalistą na czele – ponownie zawita do Łodzi.

Kult jest obecny na polskiej scenie od ponad 35 lat i stał się – bezsprzecznie – kultowy. Mocne teksty, energia oraz niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, trąb i klawiszy czynią ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych grup.

Koncert zaplanowano na niedzielę (30 października) na godz. 19:00 w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29). Bilety: od 110 do 130 zł.

Koncert Ewy Farny

W weekend można wybrać się na koncert utalentowanej polsko-czeskiej piosenkarki pop. Farna właśnie promuje ostatnią, wydaną po siedmiu latach, płytę „Umami". W piątek (28 października) o godz. 19:00 artystka wystąpi na żywo w Klubie Scenografia (ul. Zachodnia 81/83). Bilety w cenie 79 zł są dostępne tylko poprzez aplikację Going.

Koncert Marii Peszek w Łodzi

Maria Peszek wystąpi w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) w poniedziałek (31 października). Ta charyzmatyczna i bezkompromisowa wokalistka, performerka, aktorka zagra największe przeboje ze wszystkich pięciu płyt, które do tej pory wydała. Ostatnia – „Ave Maria” – ukazała się w 2021 r. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Kamil Pater, Jacek Prościński i Olo Walicki. Bilety: od 80 do 110 zł.

Anna Dymna w Teatrze Muzycznym

Pierwsza odsłona Salonu z gościnnym udziałem Anny Dymnej już w niedzielę (30 października) o godz. 12.00. Wybitnej aktorce, która będzie czytać poezję Juliana Tuwima, towarzyszyć będą Bronisław Maj oraz Bronisław Wrocławski. Poezji będzie akompaniować muzyka instrumentalna wykonywana na żywo. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Ewelina Hajda, która zagra na marimbie. Gospodynią spotkania będzie solistka Teatru Muzycznego w Łodzi – Emilia Klimczak. Bilety kosztują 10 zł.

Teatr w OFF Piotrkowska

Na premierę „Wilkołaków”, czyli horror improwizowany zaprasza w poniedziałek (31 października) Teatr Komedii Impro w OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 130/140).

Akcja „Wilkołaków” toczy się w małej średniowiecznej i spokojnej osadzie, która skrywa jednak pewną mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Okazuje się, że kiedy na niebie, raz na 70 lat, pojawia się złoty księżyc, spełnia się prastara klątwa. Każdej nocy giną kolejni mieszkańcy. Nikt nie wie, kto jest sprawcą, przed kim należy się kryć, a komu można zaufać.

Podczas spektaklu widzowie będą starali się uratować mieszkańców pewnej osady. Zrobią to, jeśli trafnie wytypują, kto jest człowiekiem, a kto nosi w sobie część wilka. Organizatorzy zapewniają, że na poniedziałkową premierę mogą przyjść także dzieci.

Premierowe „Wilkołaki” będzie można zobaczyć w poniedziałek (31 października) o godz. 20:00 na OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140).

Wystawa ASP

Pierwszą edycję wystawy „Najlepsze Dyplomy Instytutu Architektury Wnętrz" można bezpłatnie zwiedzać w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68.

Ekspozycja prezentuje dyplomy licencjackie i magisterskie wyróżnione przez komisję dyplomową oraz nominowane do konkursów Prime Stage i Prime Time. Jest wśród nich m.in. praca Klemensa Flejszera „The Wool Tower – projekt wieży widokowej w Łodzi”, Aleksandry Gwiazdy „Projekt Centrum Historyczno-Kulturalnego na Starym Rynku” czy Piotra Gasińskiego, który poświęcił swoją pracę polskim meblom awangardowym. Wystawa będzie czynna do 11 listopada.

Psi Patrol w Atlas Arenie

A oto propozycja dla najmłodszych. W weekend (29 i 30 października) do Atlas Areny (al. Bandurskiego 7) przyjadą ulubione postacie z bajkowego serialu Psi Patrol. To interaktywne przedstawienie w broadwayowskim stylu angażuje publiczność i pozwala reagować na sceniczną akcję. Połączenie klasycznej teatralnej scenografii z nowoczesną technologią multimedialną przeniesie całą rodzinę do realistycznego świata Psiego Patrolu, w tym do znanych miejsc z kultowej bajki, takich jak: Zatoka Przygód, Baza, Wyspa Fok, Farma Yumi i Góra Jake’a.

Bilety do kupienia na stronie www.atlasarena.pl.

Sonda
Czy masz plany na nadchodzący weekend?
Dawid Podsiadło nie miał łatwych początków. Jego droga do kariery była kręta