Tak po przebudowie będzie wyglądało rondo Sybiraków

i

Autor: mat. prasowe Tak po przebudowie będzie wyglądało rondo Sybiraków

SPRAWDŹ, gdzie w Łodzi powstaną nowe ronda!

2016-03-21 10:10

W Łodzi ma zostać wybudowanych 5 nowych rond - na Retkini, Górnej, w Śródmieściu i w Łagiewnikach. SPRAWDŹCIE szczegóły!

O tym, że rondo Sybiraków zostanie przebudowane pisaliśmy już w lutym. Teraz pojawiły się informacje o budowie pięciu nowych. W tym roku powstanie rondo na Retkini - na skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej i ul. Juszczakiewicza oraz w Łagiewnikach - u zbiegu ul. Okólnej z Drogą Krajową nr 71. Dodatkowo, ronda pojawią się przy skrzyżowaniu ul. Lindleya i ul. Węglowej, oraz wokół węzła dworca Łódź-Fabryczna.

Zobacz też, jak będzie wyglądało rondo Sybiraków!

Nowe ronda w Łodzi uspokoją ruch

Nowo wybudowane w Łodzi ronda, m.in. na ul. Św. Teresy, Rojnej czy Rydzowej pokazały, że takie rozwiązania dobrze się sprawdzają - uspokoiły ruch, polepszyły jego organizację i zwiększyły bezpieczeństwo uczestników. W sumie mamy dziś w Łodzi już 24 ronda, z których 8 powstało w ostatnich latach.

Ronda pozwalają na łatwiejsze i szybsze pokonanie skrzyżowania, a w przypadku ronda turbinowego (np. Św. Teresy/Szczecińska) kierowcy wybierając poszczególne pasy są dodatkowo naturalnie poprowadzeni przez skrzyżowanie dzięki geometrii drogi.

Ronda w Łodzi

i

Autor: mat. prasowe Ronda w Łodzi

Jak oceniacie takie rozwiązania? KOMENTUJCIE!

Nasi Partnerzy polecają