Staranował rondo w Zduńskiej Woli. Kierowca dostawczaka był tak pijany, że się zataczał

i

Autor: Policja /KWP Łódź

O włos od tragedii!

Staranował rondo w Zduńskiej Woli. Kierowca dostawczaka był tak pijany, że się zataczał

2022-08-22 13:12

Niebezpieczne zdarzenie w Zduńskiej Woli. Pijany kierowca dostawczego fiata ducato, nawet nie zwalniając, przejechał przez sam środek ronda. 32-latek został ukarany wysokim mandatem, a za zniszczenia zapłaci z własnej kieszeni.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 sierpnia przed godziną 2:00 w nocy. Dyżurny zduńskowolskiej komendy został poinformowany telefonicznie przez jednego z mieszkańców, że pijany, zataczający się mężczyzna wsiadł do fiata ducato i jedzie z ulicy Piwnej w stronę Łasku.

ZOBACZ TEŻ: Zajechał drogę rodzinie w BMW, sam zginął. Horror na drodze pod Wieruszowem

"Policjanci natychmiast pojechali w to miejsce. Niecałe 3 kilometry od ulicy Piwnej zatrzymali do kontroli kierującego fiatem ducato. 32-latek mieszkający tymczasowo w Zduńskiej Woli miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

10-letnia dziewczynka mało nie straciła życia na plaży pełnej ludzi

"Policjanci, analizując drogę przejazdu kierującego ustalili, że 32-latek jadąc ulicą Łaską, nie zastosował się do znaku o ruchu okrężnym i przejechał prosto przez zieleniec na rondzie. W ten sposób zniszczył ostrzegawcze znaki drogowe stojące na rondzie. Jadący tego dnia kierowca autobusu MPK znalazł w pobliżu ronda tablicę rejestracyjną, która należała do fiata ducato, a którą kierujący zgubił w czasie kolizji ze znakami" - opisuje sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej policji.

CZYTAJ: 20-latek wszedł wprost pod koła samochodu. Na tej drodze w ogóle nie powinno go być

Zduńska Wola. Pijany przejechał przez rondo dostawczakiem. Za zniszczenia zapłaci z własnej kieszeni

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Oprócz zatrzymania prawa jazdy, kierujący został ukarany mandatem w kwocie 3000 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 32-latek poniesie również koszty związane ze zniszczeniem znaków na rondzie. Ponadto, jak się okazało, pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, o czym poinformowano Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany