Strajk Kobiet w Łodzi [2.02.2021]: łodzianie przeszli ulicami miasta tłukąc w patelnie i garnki [WIDEO]

i

Autor: Kamerka Toya Go

Strajk Kobiet w Łodzi [2.02.2021]: łodzianie przeszli ulicami miasta tłukąc w patelnie i garnki [WIDEO]

2021-02-02 21:16

Strajk Kobiet w Łodzi we wtorek (2.02.2021) rozpoczął się o godz. 19:00. Protestujący, tym razem z garnkami, patelniami i innymi przedmiotami robiącymi hałas, przeszli ulicami miasta. Były transparenty, niecenzuralne okrzyki, ale też podtrzymujące ducha manifestacji, melodie.

"Wychodzimy walić w gary!!!" - zapowiedziały Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom i tak zrobiły. Strajk Kobiet wyruszył dziś (2.02.2021) na ulice Łodzi około godz. 19:00. Protestujący szli centrum miasta tłukąc w patelnie i garnki. Tak głośno jeszcze nie było.

Podczas manifestacji nie brakowało niecenzuralnych okrzyków w stronę partii Prawa i Sprawiedliwości, a ducha manifestacji podtrzymywały melodie takie jak na przykład pojawiające się niemal na każdym proteście "Bella Ciao".

ZOBACZ TEŻ: STRAJK KOBIET w Łodzi. Te ZDJĘCIA z protestów PRZEJDĄ DO HISTORII! Niezwykłe kadry! [GALERIA]

Głośny protest w Łodzi

"Mamy prawo protestować!" - skandował tłum na skrzyżowaniu Narutowicza i Piotrkowskiej na widok policji blokującej ulicę Zieloną. Około godz. 21:00 Strajk Kobiet szedł ulicą Piotrkowską w rytmie poloneza. "To polski taniec wchodzenia w dorosłość. Polska młodzież weszła właśnie w dojrzałość obywatelską" - mówiła idąca na przodzie aktywistka.

Wtorkowy Strajk Kobiet zakończył się po ponad 2 godzinach pod siedzibą PiS.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...
Nasi Partnerzy polecają